Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Veriler Popüler Altcoinin Fiyatı için Tehlike İşareti Olabilir

Dogecoin balina işlem istatistiklerinin, devam eden kripto rallisine rağmen pek iç açıcı bir tablo ortaya koymadığı belirtiliyor. Detaylar haberin devamında;
Bu Veriler Popüler Altcoinin Fiyatı için Tehlike İşareti Olabilir
HABER GİRİŞ

Dogecoin’in (DOGE) mevcut göstergeleri, öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 50 bin dolar seviyesinin üzerini gördüğü ve pek çok altcoinin bu yükselişe eşlik ettiği ralli döneminde karışık bir yola işaret ediyor. Piyasa değeriyle en büyük meme coin, pazarın geri kalanıyla birlikte bazı kazanımlar elde etse de altcoinin işlem hacmi ve balina işlem sayısı parlak görünmüyor.

Ünlü kripto analisti Ali Martinez tarafından sosyal medya platformu X’te paylaşılan zincir üstü verilere göre Dogecoin son birkaç gün içinde büyük yatırımcıların alım satım faaliyetlerindeki düşüşten kaynaklanan düşük bir işlem hacmi elde etti.

DOGE’un İşlem Hacmi ve Balina Etkinliği Düşüyor

Analistin paylaştığı Santiment verilerine göre DOGE, 6 Şubat’tan bu yana yükseliş sağlıyor. Ancak balina işlem sayısı ve toplam işlem hacmi artış gösterememiş durumda.

Sonuç olarak, yükselişe geçen Chainlink (LINK), piyasa değeri sıralaması açısından DOGE’u ilk 10’un dışına çıkarmayı başardı.

DOGE Balina İşlem Sayısı ve İşlem Hacmi Düşüşte
Kaynak: X / @ali_charts

Balina aktivitesindeki bu düşüşün, büyük tüccarlar arasındaki mevcut duyarlılığı gösterdiği belirtiliyor. Benzer şekilde, kripto analitik platformu IntoTheBlock’tan alınan veriler de bu tüccar grubundaki düşüşü yineledi; zira 100 bin doların üzerindeki günlük işlem sayısı son birkaç günde 200‘ün üzerine çıkamadı.

GCM Yatırım Banner

Karşılaştırma yapmak gerekirse, 100 bin doların üzerindeki günlük işlemler Ocak ayı boyunca 1.000’in üzerinde sabit kalmıştı.

Aktivite düştüğünde ancak fiyatlar yükseldiğinde, bu durum genellikle bir rallinin sürdürülebilir olmadığının bir işareti olarak değerlendirilmektedir. Faaliyetlerdeki bu düşüş, daha az kişinin Dogecoin’i ödemeler ve transferler için kullandığını gösteriyor.

Bu Tablo DOGE Fiyat Görünümü için Ne Anlama Geliyor?

Analist Scott Matherson’a göre balinalar, piyasaları hareket ettirme kabiliyetleriyle bilinir, bu nedenle daha az aktivite daha düşük coşkuya işaret edebilir. Sonuç olarak, Dogecoin’in azalan işlem hacmi ve balina aktivitesi, önümüzdeki haftalarda meme tabanlı kripto para biriminin değeri için bazı sorunlara işaret edebilir.

DOGE’un şu sıralar özellikle 0,083 dolar fiyat seviyesinde dirençle karşı karşıya gibi göründüğünü söyleyen Matherson, bununla birlikte, balina işlem sayısı kısa süre içinde toparlanabileceğinden, hacimdeki düşüşün DOGE için büyük karamsarlık yaratmayabileceğini ifade etti.

DOGE Fiyatı Haftalıkta Yeşil Görünümde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Analist, Dogecoin Vakfı’nın kısa bir süre önce meme coinin geleceğine yönelik vizyonu özetleyen bir blog yazısında iddialı bir 2024 yol haritası açıkladığını da hatırlattı. Dogecoin’in temel teknolojisini geliştirmeye, kullanımını ve ana akım benimsenmesini artırmaya yönelik adanmışlığın iyimserlik ışığı verdiğine dikkat çekti.

DOGE fiyatı haber yazımı itibarıyla 0,081 dolar civarında işlem görüyor. Gün içindeki geri çekilmeye rağmen haftalıkta yeşil görünüm sürüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın