Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

O Altcoin Gizemli Balina Desteğiyle Dogecoin’i Tahtından Etti!

Dikkat çeken balina birikimi Chainlink ağının para birimi LINK'in yükselişine katkı sağlarken altcoinin piyasa değeri DOGE'u solladı! Detaylar haberde;
O Altcoin Gizemli Balina Desteğiyle Dogecoin’i Tahtından Etti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son günlerdeki güçlü yükseliş hareketine eşlik eden altcoinlerin önde gelenlerinden biri Chainlink (LINK) oldu. Altcoinin, güçlü pozitif fiyat aktivitesini üçüncü haftasına taşıması onu genel kripto para piyasasının en dikkat çeken kripto varlıkları arasına soktu.

25 Ocak’tan bu yana yüzde 48’in üzerinde artış gösteren LINK, Şubat 2022’den bu yana ilk kez 11 Şubat’ta 20 dolar seviyesini aşmayı başardı. Son 24 saat içinde 20,71 dolara da kadar yükseliş gösterdi.

Kripto paranın, genel piyasa değeri sıralamasında Dogecoin’i (DOGE) geride bırakmasını sağlayan bu fiyat artışının ortasında, zincir üstü veriler tutarlı bir balina birikimini ortaya çıkardı. Özellikle bir balinanın, son beş gün içinde 83,6 milyon dolar değerinde LINK biriktirmiş olması dikkatlerden kaçmadı.

Chainlink Piyasa Değerinde Dogecoin’i Geçti

Kripto analisti Scott Matherson’a göre Chainlink’in bu yılki fiyat hareketi şaşırtıcı oldu ve mevcut fiyat hareketi yakın zamanda yavaşlama niyetinde olmadığını gösteriyor. Merkezi olmayan oracle ağının tokenı olan LINK, kısa süre önce Dogecoin’i geride bırakarak piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para birimi haline geldi.

LINK Fiyat Grafiği Yükselişte
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

LINK’in piyasa değeri, haber yazımı itibarıyla DOGE’un 11,46 milyar dolarına kıyasla 11,85 milyar dolar civarında seyrediyor. Altcoin fiyatındaki ve piyasa değerindeki bu son artış, balinalar ve token biriktiren yatırımcılar tarafından yönlendiriliyor gibi görünüyor.

GCM Yatırım Banner

IntoTheBlock’tan alınan verilere göre son yedi gün içinde 100 bin doların üzerindeki LINK balina işlemlerinin toplamı 1,29 milyar doları aştı.

Dikkat çekici bir şekilde, aynı dönemdeki toplam borsa çıkışları, girişlerden çok daha ağır bastı ve bu da LINK yatırımcılarının varlıklarını tutma hissiyatını gösteriyor.

IntoTheBlock’un borsa metriği, 154,89 milyon dolarlık girişe kıyasla son yedi gün içinde borsalardan 282,6 milyon dolar değerinde LINK çekildiğini gösteriyor.

LINK Borsa Çıkışları Dikkat Çekiyor
Kaynak: IntoTheBlock

Bir balina, son yedi gün içinde kripto borsası Binance’ten büyük miktarlarda LINK topladı. Blockchain veri analiz platformu Lookonchain, son beş gün içinde borsadan 4.556.684 LINK‘in (83,6 milyon dolar) çekildiğini ve 55 yeni cüzdana yerleştirildiğini ortaya çıkardı.

Her ne kadar çıkış birden fazla cüzdana yapılmış olsa da, para çekme şeklinin, birikimin tek bir merkez tarafından gerçekleştirildiğini gösterdiği belirtiliyor.

Chainlink fiyatı, haber yazımı itibarıyla 20,21 dolardan işlem görüyor. Son yedi ve 30 gün içinde sırasıyla yüzde 9 ve yüzde 36,13 artış göstermesine rağmen fiyat artışı şu sıralar yavaşlıyor gibi görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.