Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Ülke Belini Bitcoin’e Bağladı! Yükseldikçe Zengin Oluyor

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’e yatırım şartıyla vatandaşlık vereceğini duyuran El Salvador’un sahip olduğu BTC sayısı 2798 seviyesinde. İşte detaylar;
Bu Ülke Belini Bitcoin’e Bağladı! Yükseldikçe Zengin Oluyor
HABER GİRİŞ

Son yıllarda kripto paralarla ilgili attı adımlarla tüm dünyanın ilgisini çeken El Salvador, Bitcoin (BTC yatırımı yaparak ülkenin ekonomisini güçlendirmeye çalışıyor. Ülkenin son dönemde BTC’de yükselişle birlikte 11,76 milyon dolarlık bir kazanç elde ettiği biliniyor.

Eylül 2021’de 700 BTC satın alarak serüvene başlayan El Salvador, şu anda toplam 2798 adet Bitcoin’e sahip. Ülkenin Başbakanı Nayip Bukele’nin liderliğinde başlatılan bu yatırımla ülkenin 130,5 milyon dolarlık BTC’ye sahip olduğu düşünülüyor.

El Salvador’un BTC’den elde ettiği kazanç, spot Bitcoin ETF beklentileriyle daha da yükseldi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) olumlu yönde bir karar vermesiyle BTC’de ciddi bir yükseliş gerçekleşeceği düşünülüyor.

Ülke Aralık ayında “El Salvador’u Benimsemek Özgürlük Vizesi” isimli yeni bir program başlatarak Bitcoin ya da Tether (USDT) stabilcoinine 1 milyon dolarlık yatırım karşılığında vatandaşlık verileceğini duyurmuştu.

BTC, 10 Ocak saat 18.10 itibarıyla yüzde 2,8 düşüşle 45 bin 247 dolardan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.