Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Şirket Borsadan Pozitif Ayrışıyor! Bir Sipariş Daha Açıkladı

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklama yapan Netaş, Türk Telekomünikasyon 1.545.000 ABD doları tutarında sipariş aldığını duyurdu. Hisseler yükselişe geçti.
Bu Şirket Borsadan Pozitif Ayrışıyor! Bir Sipariş Daha Açıkladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da son günlerde düşük risk iştahı ve işlem hacmi öne çıkıyor. 7800 puana oldukça uzakta olan BIST 100 endeksi, Orta Doğu’da yaşanan gelişmeler ve yurt içi haber akışıyla toparlanmakta zorluk çekiyor. Fakat bu süreçte bazı şirketler aldığı siparişlerle ve yeni iş ilişkileriyle diğer şirketlerden pozitif ayrışmayı başarıyor.

Netaş Telekomünikasyon (NETAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni sipariş hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, Türk Telekomünikasyon A.Ş’den (TTKOM) 1.545.000 ABD doları tutarında HGW Wifi6 ve 717.500 ABD doları tutarında HGW Wifi5 modem siparişi aldığını açıkladı. Yapılan paylaşımda yeni iş ilişkisinin ciroya olumlu katkı edeceği aktarıldı. Alınan siparişin net satışlar/satılan mal maliyeti içindeki payının yüzde 9,66 olduğu ifade edildi.

Netaş, 1 Kasım tarihinde Turkcell’den Superbox siparişi aldığını duyurmuştu. Siparişin bedelinin 8.183.475 Çin Yuanı tutarında olduğu bildirilmişti.

Bu Şirket Borsadan Pozitif Ayrışıyor! Bir Sipariş Daha AçıkladıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

NETAS hisseleri, son iki gün içinde açıkladığı siparişlerle Borsa İstanbul’da işlem gören birçok şirketten pozitif ayrışmayı başardı. Dün kapanışını 47,3 TL’den yapan hisseler 2 Kasım’a 47,4 TL’den başladı. Bugün paylaştığı sipariş sonrası yukarı yönlü hareket ederek 50 TL’ye kadar çıktı.

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi haftalık bazda yüzde 3,5 yükselirken NETAS yatırımcılarına yüzde 11,5 oranında kazandırdı. Aylık bazda hala yüzde 8,6 ile negatifi gösteren hissede yıllık kazanç yüzde 48 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.