Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Meme Coin 12 Dakikada 3 Milyon Dolar Kazandırdı! Neler Oluyor?

Solana tabanlı meme coin SLERF, geliştiricinin 10 milyon dolarlık ön satış tokenlarını yanlışlıkla yakmasıyla yüzde 3.700'den fazla artış gösterdi. Detaylar;
Bu Meme Coin 12 Dakikada 3 Milyon Dolar Kazandırdı! Neler Oluyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Solana tabanlı tokenlar, geride kalan hafta boyunca neredeyse çift haneli kazançlar elde ederek son dönemin meme coin çılgınlığında başı çektiler. Yakın zaman önce başlatılan ve Türk yatırımcıların da ilgi gösterdiği gözlemlenen SLERF adlı meme coin projesi, token arzının yaklaşık yüzde 50’sinin “kazara” yakılmasıyla piyasanın manşetine çıkmış durumda.

Projenin geliştiricisi, sosyal medya platformu X hesabından yapılan açıklamada, kayıp tokenları basmak için hiçbir yolu olmadığını açıklarken, meme coinin, Solana ekosistemindeki büyük cüzdanlı yatırımcılar tarafından biriktirilmesinde önemli derecede artış olduğu görülüyor.

Peki, birbirinden garip olayların yaşandığı meme coin pazarında neler yaşanıyor? Bazı balinalara kısa sürede inanılmaz kazanç sağlayan SLERF’in geleceği ne olacak?

SLERF Geliştiricisi Token Arzının Yüzde 50’sini Sildi

SLERF’in geliştiricisi, Pazartesi günü X’ten yaptığı açıklamada, token arzının yaklaşık yüzde 50’sinin yanlışlıkla yakıldığını ve ön satış katılımcılarına ait 10 milyon dolarlık fonu kaybettiğini duyurdu.

SLERF Kripto Piyasasının Gündemine Yanlış Yakım Duyurusuyla Girdi
Kaynak: X / @Slerfsol

Geliştirici ayrıca, token basma yetkisi, token sözleşmesi tarafından iptal edildiği için tokenları tekrar basmanın herhangi bir yolu olmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Zincir üstü analitik platformlarından alınan veriler, bu gelişmeye bağlı olarak önemli ölçüde daha düşük arzla ve azalan satış baskısıyla balinaların Solana karşılığında SLERF’i topladığını gösteriyor.

Daha az arz ve büyük yatırımcılardan gelen yüksek talep, Birdeye verilerinin ortaya koyduğu üzere, meme coinin fiyatında yüzde 3.700’den fazla artışa neden oldu.

Borsa Listelemeleri Hız Kazandı

Raydium, Orca ve Meteora’da işlem görmeye başlayan token, gün içinde 583,54 milyon dolara kadar yükselen piyasa değeriyle dikkat çekerken, pek çok önde gelen borsa, tokenın gündem olmasına kayıtsız kalmadı.

Bybit, HTX, BingX, Bitget ve MEXC gibi borsalar da tokenı listeleme kararı aldıklarını duyurdu.

Balinadan İnanılmaz SLERF Kazancı!

Öte yandan, Lookonchain, Solana karşılığında SLERF satın aldıktan sonraki 12 dakika içinde 3,02 milyon dolar kazanç elde eden bir balina cüzdanı tespit etti.

Yatırımcı, meme coin için alım satım açıldıktan hemen sonra 69,74 milyon SLERF satın almak için 1,98 milyon dolar değerinde SOL token harcadı.

Lookonchain Verileri Balinanın Yüklü SLERF Kazancını Ortaya Koydu
Kaynak: Lookonchain

Daha sonra tokenları 12 dakika içinde 25.001 SOL (yaklaşık 5 milyon dolar) karşılığında sattı ve sonuçta 15.107 SOL (yaklaşık 3.02 milyon dolar) kar elde etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.