Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Kripto Paralar Uçuşta! İşte Günün En Çok Kazandıranları!

Kripto para piyasaları yeni haftaya coşkulu bir başlangıç yaparken, bazı kripto para birimleri dikkat çekici yükselişler sergiliyor. Detaylar haberde;
Bu Kripto Paralar Uçuşta! İşte Günün En Çok Kazandıranları!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları, yeni haftaya dikkat çekici yükselişlerle başladı. Amiral kripto para Bitcoinin fiyatı, üç haftanın ardından ilk kez 17 bin dolarlık direnç alanının üzerine çıkmayı başardı. Birkaç istisna hariç kripto varlıkların genelinde yeşil görünüm mevcut. Bitcoin ve diğer kripto paraların gördüğü bu sıçramanın yeni bir yükseliş ivmesi yaratıp yaratamayacağı merak ediliyor.

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum’un son 24 saat içindeki yükselişi yüzde 4.5’i geçmiş durumda. İlk 20 içinde yer alan altcoinlerden Solana (SOL), Cardano (ADA), Fantom (ATOM) yüzde 10’un üzerinde yükselişle haber yazımı esnasında günün en çok dikkat çekenleri olarak sıralanıyor. Daha alt sıralarda yer alan altcoinler arasında ise GALA ve ZIL alev almış durumdalar.

Kripto Para Piyasaları Bugün Yeşil! Bu Gelişmelere Dikkat!

Bununla birlikte, bu hafta içinde özellikle iki olayın kripto para birimlerinin fiyatlarını önemli öçüde etkilemesi bekleniyor. Dolayısıyla, Bitcoin ve kripto pazarındaki mevcut coşku halinin en azından şimdilik pamuk ipliğine bağlı olduğu söylenebilir.

Hatırlanacağı üzere Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Digital Currency Group (DCG) CEO’su Barry Silbert‘e açık bir mektup yazmış ve mektubunda birlikte çalışmak adına kendilerine 8 Ocak’a kadar süre tanımıştı. Bu sürenin dün dolmasıyla birlikte hafta içinde işler biraz karmaşık bir hal alabilir ve bu durumun kripto para piyasalarına yansımaları olabilir.

Diğer yandan ABD Aralık ayı TÜFE verileri 12 Ocak Perşembe günü açıklanacak. ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararları konusunda belirleyici etkisi yüksek olan verilerin nasıl geleceği haftanın son günlerinde kripto para piyasalarını doğrudan etkileyecektir.

GCM Yatırım Banner

Günün En Çok Kazandıran Kripto Paraları

İşte mevcut piyasa ortamında gün içinde en çok kazandıran kripto para birimleri:

Son dönemin en çok konuşulan altcoinlerden biri olan Solana bu kez derin düşüşleriyle değil çılgın yükselişiyle konuşuluyor! FTX ve Alameda krizlerinin ardından büyük değer kaybına uğrayan ve kısa süre önce tek haneli rakamları gören altcoin neredeyse yeni yılın ilk gününden itibaren yükselişini sürdürüyor.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in açıklamaları ve Solana ağı üzerindeki ilk meme tabanlı kripto para birimi Bonk’un piyasa sürülmesiyle ivme yakaladığı görülen kripto varlık, bu olumlu havayı yükselişle taçlandırmayı sürdürüyor.

Solana’nın son 24 saat içindeki kazancı yüzde 20’ye yaklaşırken, haftalıkta ise yüzde 46 civarında getiri sağlamış durumda.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

2022 geliştirme etkinliğinde en iyi protokol olduğu açıklansa da bunu fiyatına yansıtamayan Cardano (ADA) günün dikkat çeken bir diğer kripto para birimi olarak öne çıkıyor. 2023 yılına iyi bir başlangıç yapan ve kayıplarını hızlı bir şekilde toparlayan ADA, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 11’in üzerinde yükseldi. Haftalık kazancı ise yüzde 26’yı buldu.

Analistlerin 2023 ve sonrası için sahip olunacak en popüler 5 altcoin arasında gösterdiği Cosmos (ATOM) ilk 20 içinde en çok getiri sağlayan üçüncü kripto para birimi oldu. Kripto varlığın son bir gün içinde yüzde 11 civarında yeşil yaktığı görülüyor.

İlk 100 içinde Dikkat Çeken Diğer Kripto Paralar

Piyasa değerine göre listelenen ilk 100 kripto para birimi listesine bakıldığında ise ilk 20 dışında kalan bazı altcoinlerin de ciddi kazançlar elde ettiği görülüyor.

Piyasa değerine göre 93. sırada yer alan Gala (GALA) ilk 100 içinde an itibarıyla son 24 saat içinde en çok kazandıran kripto para birimi konumunda. Altcoin son bir gün içinde yüzde 57 civarında yükseliş gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Piyasa değerine göre 77. sırada yer alan Zilliqa (ZIL) ilk 100 içinde son 24 saat itibarıyla en çok kazandıran ikinci kripto para birimi durumunda. Kripto varlık son bir gün içinde yüzde 49 civarında getiri sağladı.

CoinMarketCap’ten alınan veriler, toplam kripto piyasası hacminin, son güne göre yüzde 146.62’lük bir artışın ardından şu anda 40.33 milyar dolar seviyesinde olduğunu gösteriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın