Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisselere Dikkat! Artık Geri Alım Endeksinde Yoklar

Borsa İstanbul’da işlem gören bazı şirketler için önemli duyuru geldi. 7 şirketin BIST geri alım endeksinden çıkartıldığı, 3 şirketin ise endekse eklendiği belirtildi.
Bu Hisselere Dikkat! Artık Geri Alım Endeksinde Yoklar
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, 5 Mart tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden BIST geri alım endeksi dönemsel değişiklikleri hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Geri alım endeksinden 7 şirketin çıkartıldığı, 3 şirketin ise endekse eklendiği paylaşıldı.

Bu Hisselere Dikkat! Artık Geri Alım Endeksinde YoklarKaynak: KAP

Gedik Yatırım Menkul Değerler (GEDIK), Sarkuysan (SARKY) ve Tekfen Holding’in (TKFEN) endekse dahil edileceği belirtildi.

ARD Bilişim Teknolojileri (ARDYZ), CVK Maden (CVKMD), Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET), Gen İlaç (GENIL), Gur-Sel Turizm Taşımacılık (GRSEL), Matriks Bilgi Dağıtım (MTRKS) ve Turkcell’in (TCELL) endeksten çıkarılacağı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Hisse geri alımı, şirketlerin paylarının değer kaybetmesini önlemek veya değerini artırmak için borsada işlem gören hisselerin satın alınması anlamına gelmektedir. Şirketler belirli dönemlerde, özellikle borsada havanın negatif veya dalgalı olduğu süreçlerde geri alım programları açıklayarak hissenin değerini korumayı amaçlar. Bir şirketin düzenli olarak geri alım yapması, o şirkete yönelik güveni artırabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.