Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisseler Temmuz Ayına Yasaksız Girmeye Hazırlanıyor!

Daha önce tedbir kararları görerek işlem kısıtlaması yaşayan tam 12 hisseye uygulanan yasaklar kalkıyor. İşte yeni ayda işlem yasakları kalkacak hisseler;
Bu Hisseler Temmuz Ayına Yasaksız Girmeye Hazırlanıyor!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da vergi gündeminin yerini gri listeden çıkış haberi aldıktan sonra endekse yönelik beklentiler olumlu oldu. Olumlu havanın hisseler geneline de yayılması beklenirken, kimi isimler için Temmuz ayı işlem kısıtlamalarından arınmayı da ifade etti.

Temmuz ayına girişte 12 hissede tedbir kararları sona eriyor. Böylece daha önce Borsa İstanbul A.Ş. tarafından Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında tedbir kararları gören hisseler 1-5 Temmuz haftasında kısıtlama olmadan işlemlere devam edecek.

Yeni haftada tedbir kararı olmadan işlem görecek isimler arasında halka arzın gözdesi Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş.’den (ALTNY), son günlerin tavan serisi ile borsanın şampiyon kulübü Fenerbahçe Futbol A.Ş. (FENER) de yer alıyor.

Kredili işlem yasağı ve brüt takası kalkacak olan isimler; Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. (ALTNY), Mega Polietilen Köpük Sanayi A.Ş. (MEGAP), Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayii A.Ş. (BANVT), İhlas Ev Aletleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IHEVA) oldu.

Kredili işlem yasağı sonlanacak olanlar; Fenerbahçe Futbol A.Ş. (FENER), Burçelik Vana Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BURVA), İhlas Haber Ajansı A.Ş. (IHAAS), Akdeniz Yatırım Holding A.Ş. (AKYHO), Prizma Pres Matbaacılık Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. (PRZMA), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. (HURGZ), Saray Matbaacılık Kağıtçılık Kırtasiyecilik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (SAMAT) olarak sıralandı.

GCM Yatırım Banner

Marka Yatırım Holding A.Ş. (MARKA) ise yeni ayda kredili işlem, brüt takas, emir paketi
ve tek fiyat yasaklarından muaf tutulmuş olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın