Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisseler Alım Fırsatı Veriyor! Uzmandan Kapsamlı Analiz

Borsa İstanbul’da risk iştahının ve işlem hacminin oldukça düşük olduğu bir dönem öne çıkarken Sertaç Ekeke’den kapsamlı hisse analizi geldi. İşte detaylar;
Bu Hisseler Alım Fırsatı Veriyor! Uzmandan Kapsamlı Analiz
HABER GİRİŞ

Haftanın ilk işlem gününe oldukça kötü başlayarak yüzde 2,5 değer kaybeden BIST 100 endeksi, borsadaki endişeleri artırsa da uzmanlar ana trendin yukarı yönlü olduğunu belirtiyor. İnfo Yatırım Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Ekeke, Borsa İstanbul’a ve önemli hisselere yönelik değerlendirmelerini yatırımcılarla paylaştı.

Endekste 7500 puanın altındaki kapanışların çok kritik olacağını söyleyen Ekeke, endeksin daralan bir üçgenin içinde olduğunu belirtti. Gelecek birkaç hafta boyunca bu yatay tablonun devam edebileceğini dile getirdi.

Ana trendde bir değişiklik olmadığını vurgulayan uzman, Borsa İstanbul’un kısa vadeli bir düşüş trendi içinde olduğunu sözlerine ekledi. Yatırımcılara seslenen Ekeke, “Bu dönemde lütfen kredilerden uzak durun.” ifadelerini kullandı.

Bilanço döneminin de sona erdiğini hatırlatan uzman, hangi kağıtlarla hareket edileceğine karar verilirken bilançolarına bakılması gerektiğini ifade etti.

Migros

Ekeke, Migros’ta (MGROS) 340 TL seviyelerine doğru sürekli olarak bir geri çekilme hareketinin görüldüğünü, hissenin düzeltme hareketi içinde olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Gıda perakende sektörünün enflasyon ortamında gidilebilecek en iyi kanallardan biri olduğunu, Bim (BIMAS), MGROS ve Şok Marketler’in (SOKM) hisselerinden birinin portföylerde olmayı hak ettiğini söyledi.

MGROS’ta beklentisinin 450 TL seviyelerine doğru bir yükseliş olduğunu paylaştı.

Ereğli Demir ve Çelik

Demir çelik sektöründe bilançoların pırıl pırıl olmadığını kaydeden uzman, Ereğli Demir ve Çelik’in (EREGL) 40 TL altında uzun vadede biriktirilebilecek kağıtlardan biri olduğunu ifade etti.

Hissede hedefin 70 TL olduğunu, EREGL’nin yanına çarpan etkisi yaratabilecek Kocaer Çelik (KCAER) gibi bir şirketin eklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Türk Hava Yolları ve Pegasus

Sertaç Ekeke, Türk Hava Yolları’nın (THYAO) bu dönemde iyi kağıtlardan biri olduğunu kaydetti ve kendisinin havacılık sektöründeki favorilerinden biri olduğunu bildirdi.

THYAO hisselerinin ederinin bu seviyeler olmadığını, endeks yukarı yönlü hareket ederken THYAO’nun etkisinin çok ciddi olacağını belirtti.

Şirketin bilançosunun “efsane” geldiğini, şirketin kendini büyütmeye çalıştığını aktardı. Bu çerçevede hissede yükselişlerin beklenebileceğini ifade etti.

Hissenin 236 TL’nin üzerinde kalmasının önemli olduğunu vurgulayan uzman, endeksin 7750 – 7800 puan seviyelerine çıkması durumunda THYAO’da sert bir 300 TL hareketinin beklenebileceğini sözlerine ekledi.

Uzman, Pegasus’ta (PGSUS) 700 TL’nin altında alım fırsatı olduğunu dile getirdi.

Tofaş ve Ford

Ekeke, Tofaş’ın (TOASA) 250 TL’nin altında alım fırsatı verdiğini belirten analist, hissenin 3 kere 300 TL’ye doğru yaklaştığını fakat o seviyeyi kıramadığını aktardı. Bunun hisse üzerinde baskı oluşturduğunu paylaştı.

TOASO, Türk Traktör (TTRAK) ve Ford Otomotiv (FROTO) şirketlerinden iki tanesinin portföylerde bulunması gerektiğini bildirdi. Bu kağıtların bir daha bu kadar ucuz olmayacağını söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın