Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse için Hedef Fiyat 394 TL, “Al” Tavsiyesi Veriliyor

Borsa İstanbul’da DOAS koduyla işlem gören Doğuş Otomotiv için hedef fiyat açıklandı. Galata Menkul şirket için “al” tavsiyesi veriyor. İşte detaylar;
Bu Hisse için Hedef Fiyat 394 TL, “Al” Tavsiyesi Veriliyor
HABER GİRİŞ

Galata Menkul Değerler, 15 Kasım 2023 tarihinde paylaştığı raporunda Doğuş Otomotiv (DOAS) için kapsamlı bir analiz yaparak hedef fiyatını yükseltti. DOAS’ın bilançosundaki rakamlara dikkat çekildi ve  geçen yılın aynı çeyreğine göre satış adetlerinin yüzde 79 oranında yükseldiği belirtildi.

9 Kasım’da beklenti üstü bilanço açıklayan DOAS’ın 6,1 milyar TL net dönem karı elde ettiği hatırlatıldı. Şirketin 2023 yılında yurt içi toplam pazarının 1,2 milyon adet düzeyinde gerçekleşeceğini, Doğuş Otomotiv’in de Skoda hariç 120 bin bandında satış rakamına ulaşacağını öngördüğü belirtildi.

Bu Hisse için Hedef Fiyat 394 TL, “Al” Tavsiyesi VeriliyorKaynak: Galata Menkul

Galata Menkul, şirketin açıklamış olduğu finansallar ve geleceğe yönelik beklentiler göz önüne alındığında, DOAS için 12 aylık hedef fiyat 394 TL olarak belirlendi ve “al” tavsiyesi verildi.

Doğuş Otomotiv, 14 Kasım’da Wielton S.A ile römork ürünlerini kapsayan distribütörlük sözleşmesi imzalandığını duyurmuştu. 17 Ekim’de ise şirket tarafında üçüncü temettü kararı alınmıştı.

GCM Yatırım Banner

Bu Hisse için Hedef Fiyat 394 TL, “Al” Tavsiyesi VeriliyorKaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi 7666 puanda yatay seyrederken DOAS hisseleri pozitifi gösteriyor. 15 Kasım saat 15.30 itibarıyla günlük yüzde 0,8 artışla 264,2 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık yüzde 5 düşüş görülürken aylık yüzde 1,6, yıllık ise yüzde 88 oranında artış gerçekleşti. DOAS hisseleri yıllık en düşük 104,4 TL, en yüksek 325 TL seviyelerini gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.