Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bu Hisse 6 Gündür Tavan Serisini Bozmadı!

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alarak halka arz işlemlerini tamamlayan ve Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan MEKAG, 6 gündür tavan serisini bozmadı. İşte detaylar;
Bu Hisse 6 Gündür Tavan Serisini Bozmadı!
HABER GİRİŞ

Türkiye’de yatırım araçları arasında popülerliğini korumaya devam eden Borsa İstanbul, özellikle halka arz olan şirketlerle ilgi çekmeye devam ediyor. Son verilere göre Türkiye’de pay senedi bakiyeli yatırımcı sayısı 8 milyonu aştı. Yatırımcıların büyük bir bölümü halka arz olan şirketlerin borsadaki performansını yakından ediyor.

5 – 6 Ekim tarihlerinde 25 TL fiyat üzerinden halka arz olan Meka Beton Santrallleri İmalat Sanayi ve Ticaret (MEKAG), yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği şirketler arasında yer aldı.

Şirketin talep toplama sürecinin sona ermesiyle yatırımcılara yaklaşık 5 – 6 lot dağıtımı yapıldı ve toplam 3.179.199 yatırımcının talebi karşılandı. MEKAG’ın Borsa İstanbul’da gösterdiği performans dikkatlerden kaçmadı.

Bu Hisse 6 Gündür Tavan Serisini BozmadıKaynak: Paratic Piyasalar

25 TL’den işlem görmeye başlayan MEKAG, 6 gündür tavandan işlem görmeye devam ediyor. Hisse 44,2 TL’ye kadar yükselirken tavan serisini kaç gün daha devam ettireceği merak ediliyor.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

12 Ekim’de işlem görmeye başlayan şirketin halka arzına Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. liderlik etmişti ve dağıtım yöntemi bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleştirilmişti.

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde son haftalarda Orta Doğu’daki kriz nedeniyle sert satışlar görülse de yeni halka arz olan şirketler ayakta kalmaya devam ediyor. Uzmanlar, Sermaye Piyasası Kurulu’nun neredeyse her hafta yeni şirketlerin halka arzını onayladığına dikkat çekerek bu durumun yatırımcıların ilgisini diri tuttuğunu belirtiyor.

Yaklaşık 2 haftadır sert satışların görüldüğü Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, haber yazım itibarıyla 7843 puanda yatay seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.