Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 58 TL’ye Yükselebilir: Bilançosu Destekliyor

Borsa İstanbul’da AKBNK koduyla işlem gören Akbank için rapor paylaşıldı. Dinamik Yatırım, Akbank için “al” tavsiyesi verdi ve hedef fiyatını 58,3 TL olarak açıkladı.
Bu Hisse 58 TL’ye Yükselebilir: Bilançosu Destekliyor
HABER GİRİŞ

Dinamik Yatırım, 1 Şubat tarihinde bilançosunu açıklayan Akbank (AKBNK) için raporunu paylaştı. Bankanın net karının 13,5 milyar TL üzerinde gelerek 15 milyar TL seviyesinde gerçekleştiğine dikkat çekildi.

Akbank’ın net kar rakamının önceki döneme göre yüzde 26,6 arttığı ve özsermaye karlılığının yüzde 29,9 olarak gerçekleştiği belirtildi.

Beklentilerin hafif üzerinde açıklanan net kar rakamının ve makul 2024 beklentilerinin hisse fiyatı üzerinde sınırlı olumlu etkisi olabileceği paylaşıldı. 2024 yılında Akbank için 70,35 milyar TL net kar ve yüzde 29,8 oranında özsermaye karlılığı beklendiği kaydedildi.

Bu Hisse 58 TL’ye Yükselebilir: Bilançosu DestekliyorKaynak: Dinamik Yatırım

Dinamik Yatırım Akbank için “al” önerisini korudu ve hedef fiyatını 58,3 TL’ye çıkardı. Hissede yüzde 45 yükseliş potansiyeline dikkat çekiliyor.

GCM Yatırım Banner

Bu Hisse 58 TL’ye Yükselebilir: Bilançosu DestekliyorKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 36,5 TL’den tamamlayan AKBNK, yeni yılın Ocak ayında güçlü bir yükseliş gösterdi. 2 Şubat’ta yatay hareket eden ve 40,1 TL seviyesinde seyreden AKBNK, 12 Ocak’ta 44,2 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Son verilerle birlikte hissede aylık yüzde 10, yıllık ise yüzde 184 oranında değer artışı gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın