Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 501 TL’ye Çıkacak! Perakende Şirketi için Yeni Hedef

Deniz Yatırım, Migros’u ihtiyaç duyduğu düzeltmeyi artık yansıttığı gerekçesiyle model portföye ekleyerek hedef fiyatını açıkladı. İşte detaylar;
Bu Hisse 501 TL’ye Çıkacak! Perakende Şirketi için Yeni Hedef
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da aşağı yönlü hareketler devam ederken yatırımcıların da soru işareti artıyor. Uzun süredir 8000 puanı geçmekte zorlanan endeks, satıcılı ortamda psikolojik seviyeyle arasına mesafe koymaya devam ediyor. Endeks, 19 Aralık saat 13.22’de yüzde 1,2 düşüşle 7697 puanda işlem görüyor.

Uzmanların büyük bir çoğunluğu BIST 100 endeksinde ana trendin yukarı yönlü olduğunu belirtse de beklenen yükselişlerin gerçekleşmemesi, borsada oldukça sancılı bir dönemin oluşmasına neden oldu.

Bu süreçte birçok şirket kazançlarını azalttı ve hatta pozitif göstergelerini negatife çevirdi. Yatırımcılar, düşüşlerin hakim olduğu ortamda hangi hisselerin potansiyel taşıdığını ve kazanç sağlayacağını merak ediyor.

Migros Hedef Fiyat

Deniz Yatırım, 19 Aralık tarihinde paylaştığı raporunda Migros (MGROS) için hedef fiyatını revize etti.

Kurum, Migros’u döngüsel portföye gerek sektör ağırlığını artırmak gerekse son dönem içerisinde sergilediği zayıf performansının ihtiyaç duyduğu düzeltmeyi artık yansıttığı nedeniyle yeniden eklediğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Deniz Yatırım, şirketin rekabetçi yapısıyla pazar payı kazanımını sürdürmesi, online satış ve dağıtım kanallarını sektöre kıyasla etkin bir şekilde yönetmesi, rekabetçi avantajları sürdürürken büyümeyi devam ettirmesi ve orta vadede perakendeciliği dönüştürecek yatırımlar yapmaması nedeniyle beğendiğini vurguladı.

Migros için 12 aylık hedef fiyat 501,50 TL olarak tavsiye ise “al” olarak belirlendi.

Bu Hisse 501 TL’ye Çıkacak! Perakende Şirketi için Yeni HedefKaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde düşüşlerin kendini gösterdiği ortamda MGROS pozitif ayrışıyor. Saat 13.22 itibarıyla MGROS yüzde 1 artışla 333,5 TL’den işlem görüyor. Haftalık yüzde 2,7, aylık yüzde 8,8 değer kaybeden hisse, yıllık bazda yatırımcısına yüzde 150 oranında kazandırdı. Yıllık en düşük 115 TL, en yüksek 426 TL seviyeleri görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın