Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 39 TL’ye Çıkabilir: Analistler Onayladı

Deniz Yatırım paylaştığı araştırma raporunda Kalekim Kimyevi Maddeler’in bilançosunu analiz etti ve hedef fiyatını açıkladı. İşte detaylar;
Bu Hisse 39 TL’ye Çıkabilir: Analistler Onayladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da 2024’ün ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan şirketler için değerlendirmeler paylaşılmaya devam ediyor. Deniz Yatırım, 13 Haziran’da Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret (KLKIM) için hedef fiyatını duyurdu.

Analistler enflasyon muhasebesi uygulanmış bilançoda şirketin 1,4 milyar TL hasılat, 378 milyon TL FAVÖK ve 104 milyon TL net kar açıkladığına dikkat çekti. Muhasebe değişikliği nedeniyle parasal kazanç/kayıp kalemi altında 150 milyon TL’lik olumsuz etki oluştuğu belirtildi.

Şirketin operasyonel verileri:

  • Kuru harç üretim miktarı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 38,4 artışla 152.102 ton
  • Boya/sıva üretim miktarı önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 33,1 artışla 4.535 ton
  • Beton, çimento kimyasalları ve hammadde üretim miktarı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 60,8 artışla 21.518 ton

Araştırma raporunda 1Ç24 bilançosunda satış geliri, FAVÖK ve net karda artış gerçekleştiği ifade edildi. Artan nakit pozisyonu göze alındığında açıklanan finansal sonuçların hisse performansı üzerinde olumlu etki yaratabileceği bildirildi.

KLKIM hisseleri için 12 aylık hedef fiyat 39,06 TL, öneri ise “al” yönünde devam etti. Geriye dönük 12 aylık verilere göre hissenin 19,1x F/K ve 8,4x FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem gördüğü kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Bu Hisse 39 TL’ye Çıkabilir: Analistler OnayladıKaynak: Paratic Piyasalar

KLKIM hisseleri bilançoya oldukça olumlu tepki verdi. Güne 24,2 TL’den başlayan hisse, 13 Haziran saat 17.30 itibarıyla yüzde 7,5 artışla 25,3 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık yüzde 7, aylık yüzde 4 ve yıllık yüzde 91 değer artışı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın