Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 143 TL’ye Çıkabilir! Gerekçeler Sıralandı

Ak Yatırım, Mavi’nin rekabet avantajına kanıtlanmış yönetim anlayışına işaret ederek hisse için hedef fiyatını açıkladı.
Bu Hisse 143 TL’ye Çıkabilir! Gerekçeler Sıralandı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören perakende şirketlerine yönelik iyimser açıklamalar paylaşılmaya devam ediliyor. Ak Yatırım, 10 Temmuz’da 2024’ün ilk çeyreğinde güçlü bir bilanço açıklayan Mavi Giyim (MAVI) için değerlendirmelerini paylaştı.

Mavi Giyim’in son 2 yılda perakende sektöründe en yüksek satış büyümesinin yanı sıra yüksek marj genişlemesi ile rekor yüksek tarihsel marjlara ulaştığı belirtildi. Analistler, yüksek talep sayesinde güçlü hacim büyümeleri ve fiyatlamanın, rekabet avantajları sayesinde pazar kazanımı ve büyüme konusunda itici güç olduğunu vurguladı.

Makro koşulların dayanıklı tüketim sektörlerinde baskı yaratmasının muhtemel olduğu, fakat güçlü ücret artışları nedeniyle makro şartların giyim perakende sektörü üzerinde etkisinin sınırlı olacağı öngörüldü.

Mavi’nin rekabet avantajları, müşteriler için güçlü değer önerisi, güçlü bilançosu ve kanıtlanmış yönetim anlayışıyla pazar payını önümüzdeki dönemde artırabileceği kaydedildi.

Ak Yatırım, hedef fiyatının 143 TL olduğunu belirtti. Şirketin 9,4x 2024T, 7,6x 2025T F/K çarpanlarıyla gelişmekte olan piyasalardaki uluslararası benzerlerine göre yüzde 30 iskontolu işlem gördüğü paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Bu Hisse 143 TL’ye Çıkabilir! Gerekçeler SıralandıKaynak: Paratic Piyasalar

1 Temmuz’da 132,9 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan MAVI hisseleri 10 Temmuz’da kapanışını yüzde 1,8 artışla 128,8 TL’den gerçekleştirdi. Hissede haftalık yüzde 2, aylık yüzde 31 ve yıllık yüzde 211 oranında değer artışı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın