Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoinin Yükselişi Durdurulamıyor! Fiyat Nereye Gidecek?

Kripto para piyasasında son günlerin en çok yükselen altcoinlerinden Axie Infinity'de yükseliş devam edecek mi? Detaylar haberde;
Bu Altcoinin Yükselişi Durdurulamıyor! Fiyat Nereye Gidecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son günlerin hem pazar hem sosyal medya performansı ile öne çıkan altcoini Axie Infinity’de (AXS) yükseliş trendinin devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Özellikle dün gerçekleştirdiği çıkış ile yatırımcılarının yüzünü güldüren altcoin bugün de güçlü duruşunu sürdürüyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 164.9 dolara geçen yıl sonbahar döneminde ulaşan altcoin, her ne kadar bu seviyeden çok uzak olsa da son günlerde ciddi toparlanma gösteriyor.

AXS Güncel Fiyat Değerlendirmesi

Son günlerde 10.357 dolara kadar çıkan ve LunarCrush’ın dünkü değerlendirmesinde ilk sıraya yükselen AXS’nin güncel fiyatına dair öne çıkanlar şu şekilde:

  • AXS’de ayıların gücü azalırken, boğa üstünlüğü ile birlikte fiyat yükselmeye devam ediyor.
  • Teknik göstergeler, AXS piyasasındaki mevcut olumlu seyrin devam edeceğine işaret ediyor.
  • Altcoin, son 24 saat içinde 9.43 dolarda dirençle karşılaşırken, 7.82 dolar seviyesini ise destek yapmış durumda.

Axie Infinity oyunu için yaratılan bir Ethereum yönetişim tokenı olan AXS’te boğaların hakimiyetinin sürmesine bağlı olarak fiyat yukarıyı hedeflemeye devam ediyor. Dijital para birimi son 24 saat itibarıyla, hafta içi en yüksek seviyesi olan 9.43 dolara yaklaştığında dirençle karşılaştı.

Altcoin, ilk olarak gün içi en düşük seviye olan ve destek seviyesi olarak işlev gösteren 7.17 dolardan yüzde 19.49 artışla 8.64 dolara yükseliş gerçekleştirdi. Haber yazımı esnasında ise yükselişini sürdürerek 9.33 dolar civarında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Bu yükseliş eğilimine paralel olarak, piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi sırasıyla yüzde 21.47 artarak 855.174.938 dolara ve yüzde 1083.47 artışla 713.491.959 dolara yükseldi. Yüksek işlem hacmi, satın alma baskısının mevcut olduğunu gösteriyor ve bu nedenle, yatırımcı talebi, varlığı her zamankinden daha yüksek fiyatlara yönlendirdiğinden daha fazla yükseliş ivmesi bekleniyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

4 saatlik fiyat grafiğinde oluşan yükseliş mumu, yükseliş eğiliminin muhtemelen bir süre daha devam edeceği anlamına geliyor. Bu düşünce, Bollinger bantlarının genişliyor olması gerçeğiyle destekleniyor ve bu da piyasanın daha oynak hale geldiğine işaret ediyor. 5.88’e temas eden alt bantların aksine, üst bant 8.62’ye temas ediyor. Fiyat yükseldikçe, bu yükseliş eğilimi daha da destekleniyor.

Üstel hareketli ortalamaların kullanımından türetilen bir indikatör olan TRIX göstergesin puanı, yüksekten düşüğe doğru ölçeklenir. Yüksek, daha fazla momentumu ve daha düşük olanı ise daha az momentumu gösterir. 35.78’lik TRIX değeri nedeniyle, tüccarlar hala boğaların piyasayı yönetmeye devam edeceğinden emin. Bu değerin sıfır çizgisinin üzerinde olması ve alım sinyali vermesi sonucunda AXS fiyatının yükselmesi bekleniyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bunun yanı sıra piyasa yükseliş eğilimindeyken, Arnaud Legoux hareketli ortalaması (ALMA) aynı yönde hareket eder. Öte yandan, hem fiyat hem de ALMA aynı anda yükselirken, fiyatın ALMA’nın üzerine çıkması tüccarları bir kırılma veya tersine dönüşün gerçekleşmek üzere olduğu konusunda uyarır. Bu, 8.55’lik piyasa fiyatının, ALMA’nın 8.57’lik değerinden neredeyse daha yüksek olduğu AXS 4 saatlik fiyatlandırmada görülebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

AXS ticaret modelinin yukarı doğru hareket etmeye devam etmesi için boğaların direnç seviyesini sıkı bir şekilde tutmaya devam etmesi ve fiyatları yükseltmesi gerekir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın