Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugün Onlar Konuşuluyor! Günün Öne Çıkan İlk 5 Kripto Para Birimi

Günlük kripto para piyasası analizleriyle bilinen LunarCrush'ın 5 Aralık 2022 için ilk 5 kripto para birimi sıralaması belli oldu. Detaylar haberde;
Bugün Onlar Konuşuluyor! Günün Öne Çıkan İlk 5 Kripto Para Birimi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında yer alan binlerce kripto para birimini fiyat ve sosyal medya performanslarının yanı sıra çeşitli ölçümlerle değerlendiren LunarCrush platformunun 5 Aralık 2022 tarihli en iyiler listesi paylaşıldı. İşte listenin dikkat çekenleri…

Kripto para birimlerinin yanı sıra hisse senetleri ve NFT’ler için günlük, haftalık ve aylık raporlar yayımlayan LunarCrush günün öne çıkan 5 kripto para birimini takipçileriyle paylaştı. Listede yer alan kripto para birimlerinin yakın vadede takibe alınması öneriliyor.

LunarCrush, Günün Öne Çıkan Kriptolarını Paylaştı

LunarCrush’ın son listesinde dikkat çekenler şöyle sıralanıyor:

  • Listedeki kripto para birimleri, son 24 saat içindeki performanslarıyla en iyi 5’i oluşturuyor.
  • Dijital paralar, BTC karşısındaki konumlarının yanı sıra sosyal ve piyasa faaliyetleriyle ilgili performansına göre kategorize edildi.
  • Axie Infinity birinci, Internet Computer ise beşinci sırada yer alıyor.

LunarCrush, sosyal ve pazar etkinliği ile amiral kripto para birimi Bitcoin’e göre fiyat performansına dayalı olarak, 5 Aralık 2022 tarihi için en iyi beş altcoinin listesini derledi. LunarCrush platformu, hatırlatmak gerekirse, binlerce kripto para birimi, NFT ve hisse senedi için sosyal ve pazar etkinliğini derleyip toparlamakta ve tüm verileri kullanılabilir istatistiki bilgilere çevirmektedir.

LunarCrush İlk 5 Sıralaması

Peki, listede sıralama nasıl gerçekleşti?

GCM Yatırım Banner

Listelemeye göre, Axie Infinity (AXS) ilk sırada yer alarak zirvenin sahibi oldu. AXS, bilindiği üzere son günlerde çok konuşuldu ve trend oldu.

CoinMarketCap verilerine göre fiyat açısından son 24 saatte yüzde 28.42 artış gösterdi. AXS, 251.38 milyondan fazla sosyal etkileşim ve 33 binden fazla sosyal bahsedilme elde etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @LunarCrush

Listenin ikinci sırasında DFI.Money (YFII) yer alıyor. Token, son üç gün içinde dikkat çekici bir yükseliş gösterdi. Fiyat, 1.050 dolardan sadece iki gün içinde 1.700 dolara kadar zıpladı.

YFII’nin şu anda 6.76 milyondan fazla sosyal etkileşimi ve 4.88 bin sosyal bahsedilmesi bulunuyor. YFII, haber yazımı esnasında biraz geri çekilmeyle 1.530 dolar civarında işlem görüyor.

Listenin üçüncüsü Litecoin (LTC) oldu. Piyasa değeriyle 12. sırada yer alan LTC, son 24 saatte yüzde 8.24 oranında değer kazandı.

LTC, 11.63 milyondan fazla sosyal etkileşim ve 3.03 bin sosyal medya bahsedilmesi elde etti. Litecoin, haftalıkta ise yüzde 11’in üzerinde getiri sağlamış durumda.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Listenin dördüncü sırasında, son 24 saatte değeri yüzde 9.4 artan Cronos (CRO) yer alıyor. CRO, haber yazımı esnasında 0.07003 dolardan işlem görüyor.

CRO, son yedi gün içinde yüzde 56.4’ün üzerinde yükselişle 80.79 milyondan fazla sosyal etkileşime sahip. Sosyal medya bahsedilmeleri ise aynı dönemde yüzde 84.3’lük bir artışla şu anda 42.62 bin seviyesinde bulunuyor.

Son olarak listenin beşinci sırasında, son bir gün içinde yüzde 16.7’lik artış sergileyen Internet Computer (ICP) bulunuyor. ICP, 42.78 milyondan fazla sosyal etkileşim ve 23.02 bin sosyal medya bahsedilmesi elde etti.

Tüm bu kripto para birimleri, bu kaotik piyasa koşulunda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto varlıklara kıyasla fiyat açısından daha iyi performans gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın