Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoine Dikkat Çekildi: 2023’te İlginç Şeyler Olacak!

2023'e umutlu giren kripto para piyasalarında bunun yansımaları görülmeye başlandı. Son dönemde fiyatı zıplayan bir altcoini ise yakında daha büyük şeyler bekleyebilir!
Bu Altcoine Dikkat Çekildi: 2023’te İlginç Şeyler Olacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında yeni haftaya başlarken yükseliş ivmesinin korunduğu gözlemleniyor. Gün içinde son ayların en yüksek zirvesini yakalayan Bitcoin’in ilk hedefi 21.500 dolar direncini aşmak olacak. Bunun yanı sıra, altcoinlerin büyük bölümünün kazançlarını koruduğu ya da kazançlarının üzerine biraz daha koyduğu görülmekte. Bunlardan birisi de Hedera (HBAR).

Haftalık kazancı yüzde 25’e yaklaşan HBAR için uzmanlar, yıl içindeki bazı etkinlikler ve ortaklıklarla birlikte daha güçlü hareketlerin görülebileceğinin sinyallerini veriyor.

“Hedera neden 2023’te izleme listenizde olmalı?” sorusunun cevabını arayan analistler, Hedera’yı bekleyen gelişmeler ile fiyatın mevcut durumu ve gelecekte gidebileceği noktalara dair öngörülerini paylaştılar.

Hedera, daha enerji verimli ve çevre dostu çözümler için çabalanan küresel ortamda büyümeden yararlanmaya hazırlanıyor. Pazarda ise HBAR boğaları, satış baskısının yeniden canlanmasına karşı güçlü savunma yapıyor. İşte göze çarpanlar…

Hedera, WEF’de Boy Gösteriyor!

Hedera blok zinciri, kendisini enerji tüketimi açısından en temiz blok zinciri olarak tanımlamaktadır. 2022 yılında etkinlik ve verimlilik adına derin bir baskı görüldü ve bu trend muhtemelen devam edecek. Bu nedenle HBAR meraklılarının, yatırımcılarının ağla ilgili en son güncellemeleri yakından takip etmesi faydalı olacaktır.

GCM Yatırım Banner

İşte bunlardan biri! Dünyanın en önemli malzeme bilimleri şirketlerinden biri olan Avery Dennison, Hedera’nın bu yıl Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) katılacağını doğrulamıştı. Ve Davos’ta başlayan etkinlikte Hedera da boy gösteriyor.

Aynı şirket şu anda Hedera’nın ortaklarından biri olmakla birlikte, bu durum, ağın şimdiden WEF’nin verimlilik ve sürdürülebilirlik planlarıyla uyumlu ortakları çekmeye başladığı anlamına gelmektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @AveryDennison

“Bu Yıl Hedera’nın Neler Planladığını Görmek İlginç Olacak”

Analistler, sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda Hedera’nın bu yıl neler planladığını görmenin oldukça ilginç olacağını vurgulamakta. Özellikle WEF23 etkinliği sırasında daha fazla yeni ortaklık duyurusu görülebilir. Bu ortaklıkların, özellikle Hedera’nın 2023’teki büyümesini desteklemeye yardımcı olabilecek ortaklıklar olması bekleniyor.

Bu etkinlikte boy gösterme aynı zamanda Hedera’nın sürdürülebilirlik gündemiyle uyumlu kilit sektörlerdeki ortaklıklara yönelik çabalarını da vurguluyor. Bu alanlar, gelecekte organik benimsemeyi sağlayabilir ve HBAR’ı güçlü büyüme için hızlı bir yola sokabilir.

HBAR, daha önce 2022 yılında sert bir şekilde düştükten sonra Ocak ayının ilk iki haftasında hem talepte hem de fiyatta önemli bir artış gördü. Kripto para birimi, son iki hafta göz önüne alındığında yüzde 49’luk çarpıcı bir artış kaydetti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

HBAR Ayıları Ortalığı Kızıştırma Çabasında

HBAR’ın mevcut fiyat durumuna bakıldığında, son 24 saatte satış baskısında bir artışın hissedildiği göze çarpıyor. Bununla birlikte, piyasada hala çok fazla alım hacmi var, bu nedenle kripto para birimi son dönemdeki aşırı alıma rağmen kazançlarını korumaya devam ediyor. Olası sebeplerden biri, son zamanlardaki hacim artışı nedeniyle hala bir miktar talep görüyor olmasıdır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Altcoin için Güçlü Talep Mevcut

HBAR’ın volatilite metriği, Ocak ayının ikinci haftasının sonuna doğru yenilenen bir momentuma işaret ediyor. Bu durumun, HBAR’ın ağırlıklı duyarlılığının geçen haftanın sonuna doğru keskin bir yükseliş göstermesine yardımcı olması güçlü talebin bir göstergesi olarak belirtiliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Ağırlıklı duyarlılık artışı, türev piyasasında HBAR’a yönelik güçlü talebi yansıtıyor. Bu durum ise HBAR’ın Binance fonlama oranındaki artışla ortaya koyuldu.

Piyasa değeriyle en büyük 38. kripto para birimi konumundaki HBAR, haber yazımı esnasında son 24 saatte yüzde 3 artışla 0.05243 dolardan işlem görüyor. Genel anlamda bakıldığında, analistlerin HBAR’ın 2023’teki uzun vadeli potansiyelinin umut verici göründüğü yönünde fikir birliği içinde olduğu görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.