Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoinde Ralli Kapıda Olabilir! Önemli Gelişmeler Yaşanıyor

Kripto para piyasası 2023 yılında kayıplarını toparlamaya çalışırken, bazı altcoinler yeni rallinin öncülüğünü yapmak adına önemli gelişmelere sahne oluyor...
Bu Altcoinde Ralli Kapıda Olabilir! Önemli Gelişmeler Yaşanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para birimleri, hafta sonuna ağırlıklı olarak yatay bir görünümde işlem görerek giriyor. Bu süreçte, 2023 yılında beklenen olası rallinin öncüğünü yapabilecek kripto para birimlerinin hangileri olacağı merak ediliyor. Peki, Avalanche (AVAX) ağında yaşanan gelişmeler kripto varlığı öne çıkarabilir mi?

Avalanche, geride kalan yıl birkaç önemli iş birliğini güvence altına almayı başardı. Bu anlaşmalara rağmen ağın yerel tokenı AVAX, düşüş göstermeye başladığı Nisan ayından bu yana direnç seviyesini geçemedi.

Bununla birlikte, ağdaki bir DEX, son birkaç hafta içinde dikkat çeken ilerlemeler kaydetti. Bu gelişme, Avalanche ekosistemini olumlu yönde etkileyecek ve AVAX’ın beklenen rallisinde yardımcı olacak mı?

Bu DEX, AVAX Rallisini Tetikler mi?

Avalanche ağındaki merkeziyetsiz borsa (DEX) Trader Joe, hacim açısından iyi bir performans ortaya koymaya başladı.

Ve DEX tarafından sürdürülen bir rallinin, AVAX ve Avalanche ekosistemini etkileyebilme potansiyeli yüksek görünüyor.

GCM Yatırım Banner

Trader Joe Ticaretini Genişletiyor

Avalanche blok zinciri, Trader Joe olarak bilinen merkezi olmayan kripto para birimi borsasının temelidir. Başlangıçta standart bir DeFi (merkeziyetsiz finans) platformu olarak lanse edilen bu platform, borç verme, kaldıraç kullanma, staking, farming ve benzeri diğer hizmetleri de bünyesinde barındırmaya başladı. Sonuç olarak, sermaye verimliliği gibi sorunların yanı sıra DeFi sektörünün karşı karşıya olduğu diğer sorunları çözmeyi hedefleyen kapsamlı bir platforma dönüştü.

Dune Analytics verilerine göre Trader Joe, takas işlemleriyle ilgili bazı etkileyici ve dikkat çekici istatistikler yakaladı. Görünür ticari takas hacmi, Aralık 2022 döneminde zirve yaptı ve Ocak ayına kadar düzenli bir biçimde büyümeye devam etti.

GMX/WETH takası, takas hacmi istatistiklerinde ön plana çıkarken, bunun hemen ardından USDC/WETH kombinasyonunun geldiği görüldü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Dune Analytics

Trader Joe’nun likidite havuzu başına ticaret hacminin gözden geçirilmesi, protokolün likiditesinin sağlamlığının göstergesi olan önemli sayıda işlem ortaya çıkardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Dune Analytics

DeFiLlama tarafından sağlanan veriler doğrultusunda haber yazımı esnasında Trader Joe’daki Toplam Kilitli Değer (TVL) 77.43 dolar idi. Avalanche ağı için tüm TVL’ye genel bir bakış, 780.73 milyon dolar değerinde bir TVL’ye sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Ve Trader Joe protokolü tarafından TVL’de görülen herhangi bir büyümenin ekosistemin tüm TVL’sine yansıması beklenmektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: DefiLlama

Trader Joe’nun Gelişimi AVAX’ı Nasıl Etkileyebilir?

Genişleyen protokol Avalanche ağı üzerinde barındırıldığından, DEX’teki hacimin AVAX’ı destekleyebilmesi beklenen bir durumdur. DEX’teki işlem sayısı ne derece fazla olursa, Avalanche’a o kadar fazla likidite akar.

Toplamda, bunun AVAX fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olabilir ve yatırımcılarına son birkaç ayda birikmiş zarardan bir miktar rahatlama sağlayabilir.

Günlük Zaman Diliminde AVAX

AVAX’ın günlük zaman dilimi kullanılarak analizi, yılın başından bu yana değerinin en az yüzde 10’dan fazla arttığını ortaya koyuyor. Bu durum özellikle kısa vadeli holder’lar için rahatlama sağladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kripto para birimi, haber yazımı esnasında 11.45 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 3 civarında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.