Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoinde Boğa Rallisi Sonlanabilir! Büyük Tehlike!

Kripto para birimleri yeni yılda yükselişini sürdürürken, bazı altcoinler için boğa rallisi sonlanabilir! Detaylar haberde;
Bu Altcoinde Boğa Rallisi Sonlanabilir! Büyük Tehlike!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında hafta sonuna doğru coşku hali hakim olmaya devam ederken, yükselişlerin ne zamana kadar süreceği merak ediliyor. Bu arada bazı altcoinler için ortaya çıkan veriler boğa rallisine ara verilebileceğini gösteriyor. Bunlardan birisi Avalanche (AVAX) olabilir.

Avalanche’ın göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım pozisyonunda görünmekle birlikte, diğer ölçütler ve piyasa göstergeleri aşağı yönlü. İşte Avalanche’ın boğa rallisini durdurabilecek bazı unsurlar…

AVAX Yatırımcıları Yeni Yıla Coşkulu Girdi

AVAX yatırımcıları, tokenın son dönemde büyük kazançlar kaydetmesiyle birlikte 2023’e mutlu bir başlangıç yapmış durumdalar. CoinMarketCap verilerine göre AVAX’ın fiyatı son yedi gün itibarıyla yüzde 33’ün üzerinde arttı ve haber yazımı esnasında 15.51 dolardan işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @AVAXDaily

Fiyattaki bu büyük artışta hiç kuşku yok ki en büyük pay, Avalanche’ın devlet kurumları ve işletmelerde blok zincir teknolojisinin yaygın olarak kullanılmasını teşvik edecek olan Amazon Web Services (AWS) ile olan son ortaklığında.

Bunun yanı sıra AVAX, son 24 saat içinde Avalanche ekosisteminde en çok kazananlar listesine girmiş durumda.

GCM Yatırım Banner

Ancak altcoinin boğa rallisinin devam etmeyeceğine ya da ralliye ara verilebileceğine dair bazı veriler de mevcut! CryptoQuant kaynaklı veriler, AVAX fiyatının önümüzdeki günlerde daha fazla yükseliş göstermesini engelleyebilecek büyük bir düşüş sinyali ortaya çıkardı. Bu durum yatırımcılar tarafından endişeyle takip ediliyor.

Avalanche Yatırımcıları Dikkatli Olmalı

CryptoQuant verileri, altcoinin göreceli güç endeksinin (RSI) aşırı alım konumunda olduğuna ve yakında bir trendin tersine döneceğine işaret ediyor.

Diğer yandan, AVAX Daily’ye göre Avalanche’ın NFT ekosistemi ilginç bir şekilde büyüme gerçekleştirdi ve AVAX’ın pazar değeri yüzde 8, hacmi ise yaklaşık olarak yüzde 20 artış gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @AVAXDaily

Avalanche ağının geliştirme etkinliği de son dönemde arttı ve bu durum olumlu bir sinyal olarak algılandı.

Bunların yanı sıra, zincir üstü metriklerin geri kalanı ise fiyat düşüşünü destekliyordu.

Örnek vermek gerekirse; AVAX’ın Binance geri ödeme oranı, türev piyasasından gelen talebin azalmasını yansıtır şekilde keskin bir düşüş gösterdi. Rallinin ardından, AVAX’ın olumlu duygularında da düşüş görüldü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Satış Baskısı Mutlak mı?

Altcoinin günlük grafiği, Para Akışı Endeksi göstergesinin (MFI), göreceli güç endeksini takip ettiğini, bununla birlikte aşırı alım bölgesinde olduğunu ortaya koydu. Bu durum, satış baskısını başlatabilir ve sonuç olarak önümüzdeki günlerde AVAX fiyatını düşürebilir.

Chaikin Money Flow (CMF) ve Denge Hacmi (OBV) de düşüş kaydetti ve bu durum, fiyat düşüşü olasılığını yükseltti.

Ayrıca, üstel hareketli ortalama (EMA) şeridi, altcoinin yükseliş trendini korumasına yardım edebilecek bir yükseliş eğilimi olasılığını gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.