Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin Yeni Rekor için Patlamaya Hazır! Boğa Ne Kadar Yakın?

Cardano ağı, çok önemli bir kilometre taşına ulaşmanın eşiğinde! Ağın para birimi ADA için boğa koşusunun başlangıcı olabilir mi? Detaylar haberin devamında;
Bu Altcoin Yeni Rekor için Patlamaya Hazır! Boğa Ne Kadar Yakın?
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında son dönemde bir geri çekilme yaşansa da Cardano (ADA) ağının çeşitli alanlarında, özellikle de akıllı sözleşme geliştirmede aktiflik göze çarpan bir şekilde devam ediyor.

Akıllı sözleşme geliştirme alanında güçlü bir büyüme gösteren Cardano için yılın başından bu yana, ağdaki Plutus V1 ve V2 de dahil olmak üzere Plutus komut dosyalarının sayısı yüzde 171,45 oranında artış gösterdi.

Cardano Blockchain Insights Verileri Dikkat Çekti

Cardano ağının bu hızla günde yaklaşık 500 yeni akıllı sözleşme eklediği gözlemleniyor. Cardano Blockchain Insights’ın verilerine göre ağ, Plutus V2’ye özel bir odaklanma ile 39 bin akıllı sözleşmeye ulaşmış durumda.

Cardano Blockchain Insights Verileri Dikkat Çekici
Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Cardano blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmak için özel olarak tasarlanmış bir programlama dili olan Plutus, güvenlik ve güvenilirliğe öncelik veren işlevsel programlama ilkelerine dayanmaktadır. Bununla birlikte, Plutus V2, geliştiricilerin üzerine inşa edebilecekleri birçok fayda ve özellik getirmiştir. Bu nedenle Plutus V2, işlem boyutlarını ve maliyetlerini azaltan ve geliştiriciler için daha esnek ve ölçeklenebilir bir çerçeve sağlayan çok çeşitli özellikler sunmaktadır.

Rakamlara bakıldığında 6.439 Plutus V1 komut dosyası (1 Ocak’a göre yüzde 2,27 artış) ve 32.593 Plutus V2 komut dosyası (yılbaşına göre yüzde 303,23 artış) bulunmaktadır. Bu durum, günde ortalama 495 yeni akıllı sözleşme anlamına gelmekte ve her gün yaklaşık 82 Plutus V1 ve 413 Plutus V2 komut dosyası eklenmektedir.

GCM Yatırım Banner

Cardano’nun önemli ölçüde büyüme sergilediği bir diğer ölçüt de 600 bine yükselen ağdaki günlük aktif cüzdan sayısı oldu. Söz konusu yükseliş, Cardano’nun merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde Mart ayı başında yaklaşık 600 milyon dolara ulaşan bir artışı takip etti.

Kripto analitik platformu IntoTheBlock, birkaç gün önce paylaştığı raporda, Cardano’nun, Ethereum ve Avalanche’ı geride bırakarak geliştirme faaliyetlerinde lider ve aynı zamanda en yüksek miktarda haftalık etkileşime sahip olduğunu ortaya koymuştu.

ADA Fiyatında Yükseliş Beklentisi Artıyor

Cardano ekosistemindeki bu gelişmeler ve aktifliğin ağın para birimi ADA’nın fiyatına olumlu yansıyacağı belirtiliyor.

Öte yandan, Santiment, mevcut piyasa değerini gerçekleşen değerle karşılaştırmak için kullanılan bir ölçüm olan Piyasa değeri – Gerçekleşen değer (MVRV) oranına göre ADA’nın fırsat bölgesinde yer aldığını ortaya koymuştu.

ADA Fiyatı Son Günlerde Çoğunlukla Yatay Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzmanlar, tarihsel olarak bu bölgede fiyatların tersine döndüğün görüldüğüne ve bunun da ADA’yı birikim için cazip hale getirdiğine dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.