Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İşaret Geldi: Bu Altcoini Şimdi Biriktirin, Arkanıza Yaslanın!

Cardano ağının yerel para birimi ADA için ikili tepe aşağı dönüş formasyonu oluşsa da, MVRV göstergesi birikim için fırsata işaret ediyor. Detaylar haberde;
İşaret Geldi: Bu Altcoini Şimdi Biriktirin, Arkanıza Yaslanın!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cardano ağının yerel para birimi ADA’nın fiyatının, beklenenden daha büyük bir düzeltme gerçekleşmesine neden olacak düşüş eğilimli bir formasyonunun etkilerine maruz kalabileceği belirtiliyor.

Öte yandan, bazı göstergelerin ADA’nın toparlanmak için olgunlaşmış durumda olduğuna ve bu duygunun tek başına potansiyel düşüşü durdurabileceğine değiniliyor.

ADA Balinaları Geri Çekiliyor

Fiyat hareketini ciddi biçimde etkileyebildiğinden herhangi bir kripto para birimi için en önemli ve etkili indikatörlerden biri olarak nitelendirilen balinaların Cardano pazarındaki son işlemleri dikkat çekiyor.

ADA Bugün Düşüş Eğilimi Gösteriyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Balinalar dolaşımdaki arzın yüzde 20’sinden daha azına sahip olmalarına rağmen, günlük işlem hacmi üzerindeki hakimiyetleri onları çok önemli bir yatırımcı grubu haline getiriyor.

Son 24 saat içinde işlem gören 17,7 milyar doların yaklaşık 17,4 milyar dolarının balinalar tarafından gerçekleştirilmiş olması dikkat çekmiş durumda.

GCM Yatırım Banner

Uzmanlar, bu rakamın, beş gün önce yaklaşık 23 milyar dolar değerinde ADA’yı adresler arasında taşıdıklarında yaptıkları işlemlerden çok daha düşük olduğunu söylerken, bu düşüşün, balinalar arasındaki yükseliş eğiliminin azaldığını gösterdiğinin ve bunun da fiyat hareketini olumsuz etkileyebileceğinin altını çiziyor.

ADA için Büyük Düzeltmeler Yolda mı?

ADA fiyatı, yüzde 6’lık bir düzeltmenin ardından 0,619 dolar desteğini kaybederken, haber yazımı esnasında 0,61 dolar civarında işlem görüyor.

Analistler, ADA için günlük grafikte, düşüş yönlü bir dönüş formasyonu olan ikili tepe formasyonunun oluştuğunu ve 0,619 doların formasyonun kırılım noktasını oluşturduğunu belirtiyor.

Benzer fiyat seviyelerinde iki ardışık tepe noktası ile karakterize edilen bu formasyonun yükselişten düşüşe potansiyel bir trend dönüşüne işaret ettiğine, alıcıların momentum kaybettiğine ve bunu genellikle aşağı yönlü bir fiyat hareketinin izlediğini gösterdiğine dikkat çekiliyor.

Bu formasyon doğrultusunda aşağı yönlü dönüşün hedef fiyatının ise kırılım noktasının yaklaşık yüzde 26 altında olan 0,455 dolar olarak belirlendiği bilgisi veriliyor.

Yatırımcılar için İyi Bir Fırsat Olabilir!

Beklentiler düşüş yönlü olsa da ADA’nın bu fiyat düşüşü birikim için oldukça uygun bir ortam yaratmış olabilir!

Mevcut piyasa değerini gerçekleşen değerle karşılaştırmak için kullanılan bir ölçüm olan Piyasa değeri – Gerçekleşen değer (MVRV) oranına göre ADA fırsat bölgesinde yer alıyor.

30 günlük MVRV’nin – yüzde 13,45 olması, ADA’larını geçtiğimiz ay satın alan yatırımcıların şu anda yüzde 13,45 kayıp yaşadığı anlamına geliyor. Bu aynı zamanda göstergenin – yüzde 8 ile – yüzde 18 arasında değişen fırsat bölgesinde olduğu anlamına geliyor.

ADA MVRV Göstergesi Yükselişe İşaret Ediyor
Kaynak: Santiment

Uzmanlar, tarihsel olarak bu bölgede fiyatların tersine döndüğün görüldüğüne ve bunun da bölgeyi ADA birikimi için cazip hale getirdiğine değiniyor.

Birikimin, sonuç olarak fiyat gidişatını tetikleyebileceği ve bu durumun 0,580 dolar seviyesinin düşüşünün engellenmesiyle düşüş tezini geçersiz kılabileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.