Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin için Yakın Vadede Daha Fazla Kazanç Bekleniyor!

Kripto para piyasası gün içinde genel olarak yeşil görünüm verirken, bazı altcoinlerin ulaştığı seviyeler daha fazla yükseliş beklentisine neden oluyor. Detaylar...
Bu Altcoin için Yakın Vadede Daha Fazla Kazanç Bekleniyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası hafta ortasında, önceki günlere kıyasla biraz daha hareketli görünüyor. Amiral kripto para birimi Bitcoin 17 bin dolar seviyesini zorlamaya çalışırken, piyasanın önde gelen altcoini Ethereum 1.250 dolar civarında geziniyor. Özellikle haftalık kazancıyla dikkat çeken Fantom (FTM) ise yükseliş trendini sürdürmeye aday kripto para birimlerinin başını çekiyor.

Üstü üste beş gündür yeşil mum yakan Fantom fiyatına dair dikkat çekenler ve önemli destek – direnç seviyelerine dair detaylar şu şekilde:

  • Fantom pazarındaki boğa ivmesi fiyatı gün içinde 0.2201 dolara kadar çıkardı.
  • Dijital varlık son 24 saatte yaklaşık yüzde 1.73 arttı ve şu sıralar 0.2185 dolar civarında işlem görüyor.
  • Piyasa, 0.2207 dolar seviyesinde güçlü bir dirençle karşı karşıya.
  • FTM fiyat analizi, tokenın ağırlıklı olarak yükseliş eğiliminde olduğunu ortaya koyuyor.

Fantom Fiyatında Dikkat Çekenler

Fantom pazarının yakın zamandaki boğa koşusunun ardından bir yükseliş trendi izlemeye devam ettiği gözlemleniyor. FTM/USD paritesi son 24 saat içinde yüzde 1.73’ün üzerinde bir artış yaşadı ve haber yazımı esnasında 0.2185 dolar civarında işlem görüyor.

Yeni tüccarların alana girmesi ve kripto para birimini satın almasıyla piyasa hissiyatı yükselişini sürdürüyor, yatırımcılar FTM’ye güçlü destek vermeye devam ediyor.

Kripto paranın günlük fiyat analizine bakıldığında, piyasanın bugün işlem görmeye başladığı andan itibaren yükseliş eğiliminde olduğu göze çarpıyor. Boğa ve ayıların piyasada üstünlüğü ele geçirip kontrolü sağlamak adına mücadele ettiği görüldü, ancak boğalar kontrolü yeniden ele geçirdi ve fiyatları 0.2201 dolara kadar yükseltti.

GCM Yatırım Banner

Hacim açısından, Fantom son 24 saatte istikrarlı bir artış gördü ve şu anda toplam işlem hacminde yüzde 35’lik yükselişle 104,251,836 dolardan işlem görüyor.

Kripto para ayrıca, daha fazla yatırımcının pazara girme isteği sayesinde günlük aktif kullanıcılarında da bir artış gördü. Fantom şu sıralar toplam piyasa değeri açısından 58. sırada yer alıyor ve yaklaşık 605 milyar dolarlık piyasa hacmine sahip.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Göstergeler Yükselişi Destekliyor

Bunun yanı sıra, fiyat 0.2051 dolar noktasındaki hareketli ortalama (MA) değerinin üzerinde işlem görmeyi sürdürüyor ve bu durum, pazarın yakın vadede daha fazla büyüme için yere sahip olduğunu gösteriyor.

Göreceli güç endeksi (RSI) göstergesi 45 değerinde, bu da pazarın hafifçe arttığını gösteriyor. Hareketli ortalama yakınsama ve sapma göstergesinin de (MACD) pozitif oluşu, piyasanın kısa vadeli süre içinde yükseliş eğilimini koruyabileceğine işaret ediyor.

4 saatlik grafik, piyasa tarafından oluşturulmuş ve şu anda onu destekleyen mütevazı bir yükseliş trendi çizgisinin konumlanmış olduğunu gösteriyor.

Maliyetler son dört saatlik sürede önemli ölçüde değişmedi. Boğalar fiyatları 0.2201 dolara çıkardı ve yakın gelecekte de bu performansı sürdürmesi muhtemel. FTM/USD paritesi için oynaklık artış gösteriyor bu da alıcılar için yaklaşan fiyat eğilimleri konusunda cesaret verici bir işaret olarak değerlendiriliyor.

Sonuç olarak, Fantom için piyasa duyarlılığı olumlu yönde. Kripto para biriminin yakın vadede daha fazla büyüme görebileceği tahmin ediliyor.

Yükseliş trendi çizgisi fiyatları destekliyor ve boğalar, piyasa üzerindeki kontrolünü sürdürebilirse, FTM’nin yakın vadede daha fazla kazanç elde etmesi oldukça muhtemel görünüyor.

Fantom Ağındaki Gelişmeler

Bunların yanı sıra Fantom Vakfı, yeni bir blog gönderisinde ETH’ye rakip blok zincirindeki günlük işlemlerde büyük bir büyüme olduğunu şu ifadelerle vurguladı:

“2022 yılı boyunca Fantom ağı günlük ortalama 500 bin ila 1 milyon işlem gerçekleştirdi. Ve bu, 2021’e kıyasla çok büyük ve tutarlı bir fark.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FtmScan.com

Gönderide, 2022 yılı içinde Fantom’da birçok heyecan verici DApp ve projenin başladığının görüldüğüne ve FTM enflasyonunda önemli ölçüde azalmayı içeren token ekonomisi alanında büyük bir ince ayar yapıldığına da dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.