Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin için Noel Ruhu Devreye Girdi! Boğa Modeli Oluşuyor

Kripto para piyasalarında genel yatay görünüm devam ederken, bazı altcoinlerin piyasadan pozitif ayrıştığı görülüyor. Detaylar haberde;
Bu Altcoin için Noel Ruhu Devreye Girdi! Boğa Modeli Oluşuyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Noel tatili nedeniyle ABD piyasaları ve çoğu Avrupa borsası işleme kapalıyken kripto para piyasası bu ortamda genel olarak yatay seyirli bir gün geçiriyor. Noel Baba rallisi beklentileri eşliğinde yılın son günlerine girilirken, bazı altcoinlerin yükseliş için hareketlenmeye başladığı gözlemleniyor. Bunlardan birisinin Filecoin (FIL) olması dikkat çekiyor.

16 Aralık’taki büyük düşüşün ardından toparlanmaya çalışan altcoinde boğa modeli oluşmaya başlarken, ayılar ise trendi tersine çevirmeye çalışıyor.

FIL Fiyatına Dair Güncel Veriler

FIL fiyatına dair güncel veriler ve fiyatın gidebileceği noktalara dair öngörüler şu şekilde:

  • Filecoin şu saatlerde yükseliş trendinde işlem görüyor.
  • Ayıların çabaları yüksek ancak boğalar daha güçlü görünüm veriyor.
  • Göstergeler, kısa vadede daha fazla yükseliş eğiliminin devam edebileceğini gösteriyor.

Noel ruhu devreye girerken, boğa kontrolü bugün FIL piyasasının kontrolünü ele geçirerek günün güçlü trendine katkıda bulundu. Filecoin fiyat grafiğine bakıldığında sadece birkaç negatif unsur görülse de fiyatları 2.9 dolara düşürmek için yeterli oldu. Bu nokta aynı zamanda ayıları kontrol altında tutmaya çalışan boğaların destek bulduğu alan oldu.

Boğalar, haber yazımı esnasında kontrolü ele geçirerek FIL fiyatını 2.96 dolara çıkarmayı başardı.

GCM Yatırım Banner

Filecoin’in piyasa değeri yüzde 1.31 artarak 1,041,578,844 dolara ve 24 saatlik işlem hacmi yüzde 51.30 artarak 67,139,002 dolara yükseliş gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Göstergeler Boğaların Ağırlığına İşaret Ediyor

Üst (2.98) ve alt (2.91) Bollinger Bantlarının (BB) doğrusal hareketinden görüldüğü üzere piyasa istikrarlı, bu da satış baskısının satın alma baskısıyla karşılandığını ve yükseliş baskısını artırabileceğini gösteriyor.

Fiyat, üst aralığa yaklaştıkça, yükseliş eğiliminin yoğunlaşması bekleniyor ve bu da boğaların yakın vadede kontrolü elinde tutacağına işaret ediyor.

Boğalar, piyasanın hala güvenli bir konumda olması nedeniyle uzun süreli bir yükseliş bekliyor. Stokastik RSI’ın 30.26’daki aşırı alım seviyesinin çok altında olduğu göz önüne alındığında, bu tablonun yatırımcıların FIL’e girişi için uygun bir fırsat yarattığı düşünülebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

RSI göstergesine göre, piyasa ne aşırı satıldı ne de aşırı satın alındı. Bunun yanı sıra satın alma baskısı satış baskısından daha fazla ve bu da yükseliş eğilimini gösteriyor. Göstergenin 50’den büyük olması varlığın değerinin yükseldiğini göstermektedir.

MACD sinyal hattını geçtiğinde ve geçiş sinyalleri gösterdiğinde, bir yükseliş devam modeli göstergesi olarak nitelendirilir. Histogramın mevcut yukarı yönlü yörüngesi, MACD çizgisinin son zamanlarda negatif bölgeye yaptığı ziyaretin, tüccarları dikkatli olmaya teşvik etmesi gerektiği gerçeğine rağmen, yükseliş eğiliminin muhtemelen şimdilik devam edeceğini gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Direnç Kırılırsa Fiyat Artışı Hız Kazanabilir!

FIL’in dört saatlik grafiği, altcoinin 2.99 dolar direnç seviyesini aşabilirse, hızlı biçimde daha yüksek seviyelere çıkabileceğini ortaya koyuyor.

Bununla birlikte, boğalar bocalarsa, ayılar inisiyatifi ele geçirebilir ve fiyatları gün içi belirlenen 2.95 dolar dip seviyesine veya bu seviyenin altına yerleşmeye zorlayabilir.

Altcoin, kripto yatırımı istatistik ve araştırma platformu Charged Ventures’un paylaşmış olduğu son 24 saatte en çok trend olan kripto para birimleri listesinde de ilk 10 içinde yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın