Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin için Açgözlülük Endeksi Yükselişte! Patlama mı Geliyor?

XRP'nin açgözlülük endeksi, son 24 saat içinde yükselişini sürdüren işlem hacminin de etkisiyle yükselmeye devam ediyor. Bu durum fiyatı nasıl etkileyecek?
Bu Altcoin için Açgözlülük Endeksi Yükselişte! Patlama mı Geliyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ödeme ağının yerel tokenı olan XRP’nin fiyatı, önceki gün boyunca yüzde 4 civarında artarak 0,6399 dolara kadar yükseldi. Bu artış, yatırımcılar arasında artan iyimserliğin kripto para piyasasının bir bütün olarak yüzde 5 oranında yükselmesini sağladığı bir günde gerçekleşti.

Kripto para piyasasındaki genel yükseliş dalgalanması sayesinde token, uzun süren kış uykusundan cesaret verici göstergelerle çıktı. Eski ihtişamına tam olarak kavuşmamış olsa da XRP’nin güçlü yükseliş potansiyeli bir kez daha alevlenmeye başlıyor gibi görünüyor.

XRP Göstergeleri Yükseliş Görünümünde!

Analistlerin büyük bölümü önümüzdeki günlerde altcoin için yüzde 15’lik bir artış daha öngörerek fiyatın 0,72 dolar seviyesine çıkacağını belirtiyor. Teknik göstergeler de temkinli bir iyimserlik sergileyerek “Açgözlülük” için 72 puan ve nötr pozitif ruh hali gösteriyor.

XRP Açgözlülük Seviyesi
Kaynak: Coincodex

Bir kripto para biriminin endeksinin açgözlülük olarak etiketlenmesi, yatırımcıların iyimser ve risk almaya daha istekli olduğu olumlu bir piyasa duyarlılığına işaret etmektedir. Aşırı korkudan aşırı açgözlülüğe kadar değişen bir ölçekte ölçülen bu göstergedeki eğilim, piyasa katılımcıları arasında artan güven ve olumlu beklentilere işaret ediyor.

XRP 0,80 Doları Hedeflemek için Bunu Yapmalı!

XRP fiyatını mercek altına alan kripto analisti Christian Encila ise satın alma talebindeki artışın, XRP’nin fiyatını yükseltebileceğini ve 0,65 ila 0,71 dolar arasındaki arz bölgesine itebileceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Ara trendin devam ettiğinin teyit edilmesi için bu emir bloğunun orta çizgisinin üzerinde, 0,68 dolardan bir kırılma ve günlük kapanış gerektiğine dikkat çekti.

Söz konusu emir bloğunun desteğe dönüşmesi halinde XRP fiyatının bu kez 0,80 dolar bölgesindeki psikolojik seviyeyi hedefleyebileceğini sözlerine ekledi.

Analist, Bitcoin ETF’inin onaylanması ve olası faiz indirimlerinin gelecek yıl potansiyel bir tam teşekküllü boğa piyasasını beraberinde getirmesiyle birlikte, bugün piyasa genelinde yaşanan yükselişin yıl sonu rallisinin başlangıcını işaret etmesinin mümkün olduğuna da değindi.

XRP Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasa değeriyle en büyük 5. kripto varlık konumundaki XRP’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 3’den fazla artışla 0,63 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın