Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Altcoin Direnci Aşabilirse Yüzde 50’ye Yakın Yükselebilir!

Kripto para piyasasının geneli şu saatlerde kırmızı görünüm verse de bazı altcoinler kritik eşiği aşıp yükselişe geçme çabasında! Detaylar haberde;
Bu Altcoin Direnci Aşabilirse Yüzde 50’ye Yakın Yükselebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası, yeni hafta içinde bir konsolidasyon sürecinden geçiyor gibi görünürken, fiyatlar genel olarak son 24 saat itibarıyla düşüş gösteriyor. Bazı kripto para birimlerinin yaklaşan Noel tatili ve yeni yıl öncesinde mevcut dirençleri aşıp mini ralli gerçekleştirme hazırlığında oldukları da görülüyor. Mevcut tabloya göre bunlardan birisi Filecoin (FIL) olabilir.

Ekosisteminin geleceğinin kripto topluluğunca ne derece kullanıldığına ve yeni kişileri Web 3.0 dünyasına çekip çekemeyeceğine bağlı olduğu düşünülen Filecoin ile ilgili güncel veriler ve fiyatın nereye gidebileceğine dair öngörüler şu şekilde:

  • FIL, Salı gününden itibaren yükseliş eğiliminde görünüyor.
  • Boğalar, daha fazla yükseliş için 3.05 dolardaki direnç seviyesini aşmak için mücadele veriyor.
  • Teknik göstergeler, kısa vadede devam edebilecek bir yükseliş piyasası eğilimi gösteriyor.

Filecoin Güncel Fiyatı Ne Durumda?

Son 24 saat itibarıyla Filecoin’in fiyatı küçük bir aralık içinde olumlu yönde eğilimle dalgalanma gösterdi. Kripto para birimindeki boğa bayrağı modeli, kritik seviyeler olarak beliren 2.89 dolar ile 2.97 dolar noktaları arasında gelişti.

Alıcılar, gün boyunca devamlı olarak daha yüksek dipler oluşturarak, fiyat için önemli bir alan olan 2.9 dolarlık destek seviyesinin üzerindeki konumlarını korudular.

Bu, son bir gün içinde istikrarlı biçimde yükselen ve gün içi en düşük seviyesi olan 2.8873 dolardan, gün içi en yüksek seviye olan 2.9979 dolara yükselen dijital varlığın temel gücünü ortaya koyuyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Bu Alan Aşılırsa Kısa Vadede Yükseliş Beklenebilir

FIL şu an için yaklaşık 3.05 dolar noktasında konumlanmış olan kısa vadeli bir engelle karşı karşıya ve bu durum alıcıların işini zorlaştırabilir.

Kripto varlık söz konusu engeli aşmayı başarabilirse, yukarı yönlü bir kırılma gerçekleşebilir ve buna bağlı olarak yakın vadede fiyatlarda artış yaşayabilir.

50 günlük hareketli ortalama (MA50) kısa vadeli direnç çizgisinin 3.33 dolardan kırılması halinde mevcut yükseliş ivmesi korunabilir ve yukarı yönlü bir kırılma başlayabilir.

Bu gerçekleşip 4.146 dolar direnç seviyesi aşılamazsa fiyat bu kez geri çekilebilir ve 2.4 dolar ile 2.63 dolar arasındaki fiyat aralığına geri dönülebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Teknik göstergelere göz atıldığında, MACD çizgisinin sinyal çizgisinin üzerinde olduğu ve yükseliş momentumunu işaret ettiği görülüyor. Şu anda 60 noktasında olan Göreceli Güç Endeksi (RSI), yakın zaman için olumlu bir eğilime işaret ediyor.

Bollinger bandı (BB) uç noktaları, dik bir şekilde yakınsayıp ufak bir tünel oluşturduktan sonra düz ilerliyor ve bu da düşük volatiliteye işaret ediyor. BB’nin ortalaması 3.03 dolar fiyat seviyesinin aşağısında ve bu durum ise pozitif trendi daha da vurguluyor

Göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesine yakın olmadığından şu anda 28.20 dolarda ve buna göre tüccarlar alım gerçekleştirirken kendilerini güvende hissedebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

4 saatlik fiyat grafiği, Bollinger Bantları’nın yükseldiğini gösterirken, bu durum piyasa oynaklığının arttığını ortaya koyuyor. BB üst sınırı 3.077 ve alt sınırı 2.825 ise olumlu görünümü destekliyor.

Bu yükseliş beklentisi, fiyat hareketinin üst bandı kırmaya çok yakın olması gerçeğiyle güçleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.