Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTC Varlıkları İfşa Oldu: Elon Musk BTC Zengini mi?

Piyasa spekülasyonlarından korkulan isim Elon Musk, kripto tarafındaki varlığıyla gündem oldu. Tesla ve SpaceX'in BTC varlıklarının ifşasına ilişkin iddialar geldi.
BTC Varlıkları İfşa Oldu: Elon Musk BTC Zengini mi?
HABER GİRİŞ

Aylık yükselişi yüzde 50’yi aşan ve 2021 yılında kayda geçtiği 69 bin dolar seviyesine dokunmayı başaran Bitcoin (BTC) gündemden düşmüyor. Dijital varlığın her hareketi takipçileri tarafından büyük heyecanla takip edilirken, Amerikalı iş insanı Elon Musk detayı dikkat uyandırdı.

Musk’ın sahip olduğu Tesla ve SpaceX’in 1,3 milyar doları aşkın BTC varlığının olduğu iddiası gündeme geldi.

Arkham Intelligence’ın paylaştığına göre elektrikli araç markası Tesla’nın mevcutta 68 adreste 780 milyon dolar değerinde 11,51 bin BTC’si varken, uzay taşımacılığı şirketi SpaceX ise 28 adreste 560 milyon dolarlık 8,29 bin BTC’ye sahip.

“Zincir içi fon akışlarının Tesla ve SpaceX’in mali tablolarıyla eşleştiğini belirledik” iddiasıyla paylaşılan gönderide, kripto istihbarat firmasının, Musk’ın sahip olduğu iki ismin Bitcoin adreslerini analiz yoluyla tespit ettiği söylendi.

Arkham raporunda, öne çıkan 2 şirket toplam 19.794 BTC’ye sahipken, 67.210 dolarlık işlem fiyatı ele alındığında dijital varlıkların toplam değerinin ise 1,33 milyar doları aştığı görüldü.

GCM Yatırım Banner

Musk Darbesi BTC’yi Yıkmıştı

Dünya çapında tanınırlık kazanan milyarder iş insanı Musk, geçen yıl kripto para piyasasını speküle ederek para kazanmaya çalışmakla suçlanmıştı.

BTC’nin yanı sıra Dogecoin ve Shiba Inu üzerinde de spekülasyon yaratan Elon Musk’ın şirketi SpaceX’in 2021-2022 yılı bilançosunda sattığı BTC varlıkları gündeme gelmişti.

Tesla’nın ise elinde kalan son BTC’leri geçen yılın ikinci çeyrek bilançosuna göre sattığı, Tesla’nın yalnızca 184 milyon dolarlık BTC varlığının olduğu söylenmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.