Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTC için Yön Neresi: 36 Bin Dolar mı Yoksa 28 Bin Doların Altı mı?

Uzun süredir belli bir fiyat aralığına sıkışan Bitcoin için yön neresi olacak? 36 bin dolar mı yoksa 28 bin doların altı mı? Ünlü analist cevapladı...
BTC için Yön Neresi: 36 Bin Dolar mı Yoksa 28 Bin Doların Altı mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amiral kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı, makroekonomik güçlere ve sektördeki gelişmelere rağmen kısıtlı bir aralıkta hareket ederek sabit kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte en büyük altcoin Ethereum’un (ETH) fiyatı da yatay hareket ediyor.

Bu durumun, kısa vadeli tüccarların karları deftere nakletmektense elde tutmayı tercih ettiğini gösterdiğini söyleyen kripto analisti Lockridge Okoth, BTC fiyatının bu noktadan nerelere gidebileceğine dair düşüncelerini paylaştı.

Analistten BTC Fiyatı için Uyarılar

Okoth, Bitcoin fiyatının kırılım gerçekleştiremeyip 31.408 doların üzerinde tutunamaması durumunda 28 bin dolar aralığını tekrar ziyaret edebileceğini ifade etti.

BTC fiyatının, 31.408 dolar ile 29.895 dolar aralığı arasında sıkıştığına dikkat çeken analist, kripto para biriminin soğukkanlılığının, beklentiye meydan okuyan ABD tüketici fiyat enflasyonu verisine tepki göstermemesiyle kanıtlandığını belirtti.

Okoth, Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde 31.408 dolar bölgesine doğru yükselebileceği ihtimaline de değindi. Bu hareketin güçlülüğünün, BTC’nin 31.500 dolara ulaşmasının yolunu açabileceğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Bununla birlikte, aşağı bölgeye doğru eğilen göreceli güç endeksinin (RSI) düşen momentuma işaret ettiğinin görmezden gelinmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Olası Düşüş Nereye Kadar Derinleşebilir?

Pazardaki boğaların yol vermesi durumunda ayıların fırsatı değerlendirebileceğine ve ardından gelen satış baskısının, Bitcoin fiyatını yatay çizgi ile 100 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) arasındaki 29.985 dolar civarındaki destek kesişim noktasına doğru gönderebileceğine dikkat çekti.

Bu hareketin devamının Bitcoin fiyatını 28 bin dolar aralığına veya 27.282 dolar aralığına gönderebileceğini ifade etti.

Analist, her iki durumda da, piyasaların artık uzun süre dayanamayacağı için yatırımcıların kısa sürede dinamik bir hareket bekleyebileceğini belirtti.

36 Bin Dolar İhtimali de Masada

Son olarak BTC’nin yükseliş hareketinin nerelere gidebileceğine değinen analist, 32 bin doların üzerinde belirleyici bir 12 saatlik mum çubuğunun, bir yükseliş trendini onaylayacağını belirtti.

Bu gelişmenin, potansiyel olarak kenara atılan alıcıları, Bitcoin fiyatını 36 bin doların üzerindeki seviyelere çekmek için harekete geçireceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.