Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTC için Tarih Tekerrür Ederse Haziran’a Kadar Bu Fiyat Gelecek!

Tarih tekerrür ederse öncü kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı, Haziran 2024'e kadar dudak uçuklatıcı bir seviyeye ulaşabilir! Detaylar haberin devamında;
BTC için Tarih Tekerrür Ederse Haziran’a Kadar Bu Fiyat Gelecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kasım 2021’deki zirvesini 69 bin 170 dolar seviyesine ulaşarak geçen, böylelikle dün akşam yeni bir rekora imza atan öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), tarihsel döngülere bakılırsa ilerleyen dönemde yatırımcılarını daha çok şaşırtabilir!

Tarihsel eğilimler, BTC’nin başka bir büyük rallinin eşiğinde olabileceğini ve potansiyel olarak 200 bin doların üzerine çıkabileceğini gösteriyor.

BTC Fiyatı Yakında 6 Haneyi Görebilir

2024 yılının kripto para piyasası için daha şimdiden oldukça görkemli bir süreç olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bitcoin, yaklaşık iki ay içinde yüzde 60’tan fazla değer kazandı ve 5 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) fırladı.

Varlığın ATH’sini kırdığı bir önceki sefer, fiyatı takip eden üç ay içinde üç katına çıkmıştı. Benzer bir şey tekrar yaşanacak olursa, BTC fiyatı bu sefer altı haneli bir fiyat bölgesine girmenin eşiğinde olabilir.

BTC Fiyatı 200 Bin Doları Görebilir İddiası
Kaynak: X / @BTC_Archive

2021 yılı BTC için büyük bir yıl olurken, kripto varlık Kasım ayında 69.044 dolara kadar yükseldi. Ancak, bir sonraki yıl, çok sayıda endüstri çöküşü ve iflasın yanı sıra savaşlar ve enflasyon gibi makroekonomik zorluklarla tamamen farklı geçti. Sonuç olarak, BTC sert bir düşüş yaşayıp 2022’nin sonunda 20 bin doların altına indi.

GCM Yatırım Banner

Geçen yıl daha olumlu bir şekilde başladı ve dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın Haziran ayında spot Bitcoin ETF’i için başvuruda bulunmasıyla işler daha da hızlandı. Bunu çok sayıda başka finans devi takip etti ve bu tür ürünlerin onaylanmasına ilişkin görüşler “an meselesi” olarak değişti.

BTC, bu heyecana fiyat artışlarıyla tepki verdi ve 2024’ün başında 40 bin doların üzerine çıktı. Bu finansal ürünlerin, Ocak ayı ortasında onaylanması ise ani fiyat yükselişlerine ve dalgalanmalarına yol açtı. Sonuç olarak, rekor seviyedeki girişler sonunda BTC’nin fiyatı için daha sürdürülebilir bir artışla sonuçlandı.

Bitcoin Fiyatı 6 Mart 2024'te Yükseliş Eğilimli
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu tablo, kripto para biriminin Kasım 2021’de oluşan bir önceki ATH’sinin dün kırılmasıyla doruğa ulaştı.

Bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde gerçekleşmesi planlanan yarılanma (halving) ve BTC’nin öncekilerin her birinden sonraki fiyat hareketleri göz önüne alındığında, varlığın değerinin artmaya devam edeceğine dair daha da fazla heyecan var.

BTC, Dünya Devlerini Geride Bırakabilir

Tarih tekerrür ederse, yukarıdaki tweet’te gösterildiği gibi, Bitcoin Haziran ayına kadar 200 bin doları aşabilir.

Bunun gerçekleşmesi, kripto varlığın piyasa değerini yaklaşık 4 trilyon dolara ulaştıracak ve varlık, Microsoft ve Apple’dan (mevcut fiyatlara göre) daha büyük hale gelecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.