Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BTC 52 Bin Dolar Sınırında! Nisan’dan Önce O Fiyata Çıkabilir!

Bitcoin'in fiyatı 52 bin dolar seviyesine yaklaşırken 72 milyon doların üzerinde short pozisyon tasfiye edildi. Fiyat nereyi hedefliyor? Detaylar haberde;
BTC 52 Bin Dolar Sınırında! Nisan’dan Önce O Fiyata Çıkabilir!
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı bu hafta başında psikolojik 50 bin dolar seviyesini aştı ve bugün itibarıyla 52 bin dolar direnç bölgesi test edildi. Varlığın yükseliş trendi, Spot Bitcoin ETF’lerine büyük bir sermaye akışıyla desteklenirken BTC ETF’leri 13 Şubat’ta 631 milyon dolarla en büyük günlük girişi kaydetti.

Coinglass verilerine göre BTC’nin yükseliş hareketleri, son 24 saat içinde 73,82 milyon doların üzerinde short pozisyonun tasfiye olmasına neden oldu.

BTC Coinglass Verileri Açıklandı
Kaynak: Coinglass

BTC için İki Kritik Viraj Geçildi

Piyasa değeriyle en büyük varlık, bu hafta iki önemli kilometre taşına ulaşmış oldu. Öncelikle fiyat, Pazartesi günü 50 bin dolar psikolojik seviyesini aştı. Bir diğer kritik gelişme ise Bitcoin’in piyasa değerinin bugün 1 trilyon dolar sınırını aşması oldu.

Kripto analisti Ekta Mourya, Bitcoin’in son dönemdeki kazançlarının muhtemelen Nisan 2024’te gerçekleşecek halving (yarılanma) olayını çevreleyen beklentilerden kaynaklandığını ifade etti.

Bir diğer önemli katalizörün Spot Bitcoin ETF’lerine gerçekleşen girişlerin olabileceğini belirtti. 13 Şubat’ta Bitcoin’in borsada işlem gören ürünlerine 631 milyon dolarlık bir giriş kaydedildiği ve bunun bir rekor olduğu bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

Spot ETF ihraççılarının, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 11 Ocak’taki onayından bu yana 200 binin üzerinde BTC biriktirdiğini, Bitcoin’e yönelik talep tutarlı olduğu için bu durumun, devam eden döngüdeki kazançların önemli bir itici gücü olabileceğini sözlerine ekledi.

Spot ETF İhraççıları Verileri
Kaynak: Dune Analystics

Sosyal medya platformu X hesabından paylaşım yapan bir diğer kripto analisti olan Jamie Coutts, devam eden rallinin, BTC fiyatını halving etkinliği öncesinde tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) çıkarma potansiyeline sahip olduğuna inandığını ifade etti.

Bitcoin için 69.044 Dolarlık Hedef

BTC için büyük hedefi de açıklayan isim, 48.200 dolarlık direncin açık bir şekilde kırılmasıyla birlikte Bitcoin’in 69.044 dolarlık hedefi yolunda önemli bir genel direncin bulunmadığını öne sürdü.

Günlük 50 bin dolarlık psikolojik seviyenin altına yakın bir mum çubuğunun ise BTC fiyatının yükselişe devam etmeden önce muhtemelen 45.623 ila 46.738 dolar arasındaki destek bölgesine düşeceği anlamına gelebileceğinden de bahsetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın