Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hackerlar BSC Ağındaki Uranium Finance’tan 60 Milyon Dolar Çaldı

BSC’nin büyüyen projesi hackerların hedefi oldu.
Hackerlar BSC Ağındaki Uranium Finance’tan 60 Milyon Dolar Çaldı

Binance Smart Chain ağı özellikle düşük işlem ücretleri ile merkeziyetsiz yapılara büyük avantajlar sağlıyor. Ağdaki piyasa yapıcı platformlar arasında Uranium Finance yer alıyor. Bu yapı hackerların hedefi oldu ve ağ üzerinden 50 milyon dolar para çalındı.

Uranium tarafından yapılan açıklamada, istismarın v2.1 token taşıma olayını hedeflediğini ve ekibin durumu hafifletmek için Binance Güvenlik Ekibi ile iletişim halinde olduğuna yer verildi. Hackerların, Uranium’un denge değiştirici mantığındaki hatalardan yararlandığı ve projenin dengesini 100 kat artırdığı bildirildi.

BSC ağı çalınan ETH miktarı
Kaynak: Etherscan

Ethereum zincir izleme hizmeti Etherscan, BSC’den Ethereum ağına taşımak için kullanılan çapraz zincir merkezi olmayan döviz köprüsü AnySwap ile 100 ETH hareket ettirildiğini ortaya koydu.

Korsan tarafından çalınan sözleşmede BNB ve BUSD olarak 36,8 milyon dolar tutulduğu öğrenildi. Diğer fonlar arasında 80 Bitcoin, 1.800 Ethereum, 26.500 Polkadot ve 5.7 milyon Tether ile 638.000 Cardano bulunuyor. Ayrıca projenin yerel parası olan 112.000 u92 olduğu bildirildi.

Saldırganın ETH için ADA ve DOT’ları değiştirdiği ve Ether zulasını yaklaşık 2.400 ETH’ye yükselttiğini gösteriyor. Bu arada Ethereum gizlilik aracı Tornado Cash’i kullanarak yaklaşık 5,7 milyon dolar değerinde 2,400 ETH’yi taşınmış oldu.

Akıllı sözleşme hatalarıyla ilişkili bilgisayar korsanları, Nisan ayının başlarında MonsterSlayer Finans ve Mart ayında Meerkat üzerinde benzer saldırılarda bulunmuştu. BSC’nin bir Yearn Finance kopyası olan Meerkat üzerinden 31 milyon dolar çalınmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum