Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Brezilya’da Bitcoin ile Ev Satın Alınabilecek

Ülkenin önde gelen bir gayrimenkul şirketi, daire satışlarında Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul edecek.
Brezilya’da Bitcoin ile Ev Satın Alınabilecek
HABER GİRİŞ

Bitcoin bir ödeme yöntemi olarak her geçen gün daha fazla alanda kabul görmeye devam ediyor.

Brezilya’nın önde gelen gayrimenkul geliştiricilerinden biri olan Gafisa, artık daire alımları için ödeme olarak Bitcoin’i kabul edeceğini ve dijital varlığı benimsemek için halka açık başka bir firma haline geleceğini duyurdu.

Kripto paralar, Brezilya dışında ikamet edenlerin ülkeye hızlı ve güvenli bir şekilde değer aktarmalarına olanak sağladığından, ülkenin emlak piyasasında dünyanın herhangi bir yerinde bulunan yatırımcılar için cazip bir seçenek olacak.

Brezilya Merkez Bankası, kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak tanımamasına rağmen, ödemeler artık yaygın olarak kullanılıyor. Borsada işlem gören şirketlerin katılımı bu yaygın kullanımı gözler önüne seriyor.

‘Kripto Paralar ile Sektör Büyüyebilir’

Gafisa CEO’su Guilherme Augusto Soares Benevides, pazardaki büyümenin önemli olduğunu ve bunun para birimi olarak kullanımını genişlettiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin’in piyasadaki en büyük kripto para olduğunun altını çizen Gafisa CEO’su, “Ödemeleri dijitalleştirmeye yönelik doğal bir eğilim var. Merkez Bankası’nın 2022’de dijital realiteyi piyasaya süreceğini düşünmeyi bırakırsak, aslında dijital para birimlerinin dünyada giderek daha fazla var olduğu sonucuna varabiliriz.” açıklamasında bulundu.

Gafisa, müşterilerinin Bitcoin kullanarak bir daire için ödeme yapmadan önce bir niyet formu doldurmalarını istiyor. Bu formun derinlemesine analizi yapılacak. Teklif kabul edilirse, komisyoncunun mülk satın alma işlemini kolaylaştırabilmesi için müşteri, komisyoncunun cüzdanına belirtilen tutarı sağlamakla yükümlü olacak.

Şirketin CEO’su, kriptoyu ödeme olarak kabul etmeden iş yapmanın yolu olmadığını belirterek, müşterilerinin en iyi deneyimi hak ettiğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.