Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bozdağ’dan Anayasa Açıklaması: Teklifin Son Şekli Verilecek

Adalet Bakanı bugün Anayasa’daki değişiklik çalışmalarının daha önceden Cumhur İttifakı ile yapıldığını açıklayarak şu anda yeni görüşler aldıklarını bildirdi.
Bozdağ’dan Anayasa Açıklaması: Teklifin Son Şekli Verilecek
HABER GİRİŞ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Anayasa’daki yeni düzenleme taslağının kabul edilmesi için Meclis’teki siyasi partileri ziyaret ediyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, teklif taslağını sunduklarını ve siyasi partilerin de bu konudaki görüşlerini aldıklarını kaydetti.

Bozdağ, yeni teklif taslağı için iletilen görüşlerin nasıl monte edilebileceği hakkında daha sonradan görüşmelerin yapılacağını belirtti. Anayasa’da değişiklik çalışmalarının daha önceden AKP ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) seçim ittifakı olan Cumhur ittifakı ile yapıldığını paylaştı.

Anayasa Teklif Taslağı Yeni Görüşler ile Şekil Alacak

Son gelinen noktayla ilgili bugün değerlendirmelerin yapıldığını ve yeni görüşlerle birlikte teklifin yeniden şekilleneceğini vurguladı. Bozdağ yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

“İstişareler sonucunda ortaya çıkacak görüşleri tekrar değerlendireceğiz. Bu görüşler çerçevesinde teklifin son şeklini vereceğiz. Hazır teklif götürmüyoruz.”

Taslak teklifin ne zaman kamuoyuna sunulacağı konusunda bilgi vermeyen Bozdağ, taslağın yeni yapılacak görüşmeler sonucunda şekilleneceğinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Teklifin Yasalaşması için Tüm Adımlar Atılacak

Cumhur İttifakı haricinde, teklifin referanduma gitmesi için 26, doğrudan yasalaşması içinse 66 milletvekilinin daha evet demesi gerekiyor. Söz konusu değişikliğin yasalaşması için ittifakının şu anda diğer partileri de ziyaret ederek destek topladığı iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada teklifin yasalaşması için halk oylaması dahil tüm adımların atılacağına işaret etmişti.

Bugün Anayasa’daki değişiklik taslağının bugün sunulacağını duyuran Erdoğan, “Biz milletin hakemliğinden asla kaçmadık.” diyerek dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın