Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tahıl Sevkiyatı Yeniden Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tahıl Sevkiyatı Yeniden Başlıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin haftalık olağan grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Erdoğan geçtiğimiz gün  grup başkanvekili Mahir Ünal’ın görevinden affının ardından, yerine Özlem Zengin’in getirilmesini teklif etti.

Yarının 3 Kasım 2022 yani AK Parti’nin iktidara gelişinin 20. yıl dönümü olduğunu vurgulayan Erdoğan,  “Hizmet yolculuğumuzda 20 yıllık kesintisiz iktidarla bir rekora daha imza atmış oluyoruz. Bizlerden desteğini esirgemen milletimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

‘Türkiye Yüzyılı ile Seferberlik Başlattık’

Cumhurbaşkanı Erdoğan son grup toplantısından bu yana 2 haftalık dönemi şehir ziyaretleri ve temel atma törenleriyle geçirdiklerini belirtti. Türkiye Yüzyılı’nı açıklayarak gelecek vizyonlarını paylaştıklarını aktaran Erdoğan, “81 ilimizde milletimizin her bir ferdinin Türkiye Yüzyılı’na ilişkin fikrilerini beyan edecekleri seferberlik başlatıyoruz.” diye konuştu.

Bu vizyonun ilk somut eseri olarak Togg’u Cumhuriyetin 99’uncu yıldönümünde 29 Ekim’de banttan indirdiklerini söyledi. Şubat ayında satışının, Mart’ta teslimi başlayacağını belirten Erdoğan, Togg’un Türkiye’nin yeni prestij markası olarak ülkeyi başarıyla temsil edeceğini aktardı.

Başörtüsü Düzenlemesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantısındaki konuşmasında, başörtüsü düzenlemesi de vardı. Muhalefete seslenen Erdoğan, ülkenin gerçeklerinden kopukluklarını bilmeyecek seviyede olduklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Türlü sinsilikler ile tuzakları meşrulaştıran yasa teklifi yapıldığını belirten Erdoğan, “Biz de bu oyuna tüm kadınların kılık kıyafet özgürlükleriyle aileyi esas alan anayasa değişikliği ile karşılık verdik. Bu aralar başörtülü hanım kardeşlerimize rozet takma yarışına girdiler.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hazırlıklarını tamamladıkları teklifin Meclis’te görüşüldüğünü belirterek bugün sunulacağını söyledi. Erdoğan, halk oylaması dahil bütün adımları atmaya hazır olduklarını belirterek, “Biz milletin hakemliğinden asla kaçmadık.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan Tahıl Koridoru Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya ülkelerinin yüksek enflasyon rakamlarıyla uğraşırken, Türkiye’de ekonomi çarklarının döndüğünü söyledi. Çiftçilere mazot ve gübre desteğinin Mart 2023 yerine bu yıl ödeneceğini belirtti.

Dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğünü belirten Erdoğan, bugün de Zelenski ile görüşeceğini söyledi. Erdoğan, Putin ile yapılan görüşme neticesinden bugün 12:00’den itibaren tahıl sevkiyatının yeniden başlayacağının haberini verdi.

Rusya Savunma Bakanı Şoygu’nun Milli Savunma Bakanı Akar’ı aradığını ve tahıl sevkiyatının eskiden olduğu gibi devam edeceğini belirttiğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.