Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bozdağ Çocuk Evliliği Skandalı için Yargıya Güvenelim Dedi

Çocuk evliliği ve istismarı skandalının sokağa taşınmasının ardından Adalet Bakanı’ndan tansiyonu düşürecek açıklamalar geldi.
Bozdağ Çocuk Evliliği Skandalı için Yargıya Güvenelim Dedi
HABER GİRİŞ

Tarikat ve cemaatlerdeki çocuk istismarlarının toplumda yarattığı etki, siyaset gündeminde farklı bir boyuta taşındı. İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kız çocuğunu 29 yaşında biriyle evlendirmesi skandalı sokağa taşındı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP’lilerin TBMM’den Adalet Bakanlığı’na yürümesi üzerine iktidar kanadından art arda açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Kılıçdaroğlu’nun bu hamlesini eleştiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP liderinin bakanlık önünde basın açıklaması yapmak yerine kendisiyle görüşmesi gerektiğini söyledi.

Bozdağ, “Biz, memleketimizin her meselesini Türkiye’nin ikinci büyük partisinin Genel Başkanı ile her daim görüşmeye ve konuşmaya hazırız” dedi.

“Yargıya Güvenelim, Yargılama Sonucunu Bekleyelim”

Söz konusu skandalın 2 yıldır Aile Bakanlığınca bilindiğini söyleyen Kılıçdaroğlu’nun, yetkililerin sessiz kaldığı söylemini kabul etmeyen Bozdağ, Adalet Bakanlığı’nın olaya sessiz kalmadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Twitter üzerinden açıklama yapan bakan, Kılıçdaroğlu’na doğru bilgi aktarılmadığını savundu. “Çocuğun cinsel istismarı; din, ahlak, hukuk ve kültür dahil ne kadar mukaddes değerimiz varsa hepsini çiğnemektir” diyen Bozdağ, yaptığı açıklamada çocuğun cinsel istismarının insanlık suçu olduğunu kabul etti.

Çocuk yaştan itibaren mağdur edilen kişinin Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı şikayetin ardından soruşturma açıldığını ve gelinen noktada yargılama sürecinin başladığını söyledi.

Ancak istismar edilen kişinin 2012 yılında yaptığı şikayetinde ne tür gerekçeyle yargılama sürecinin başlatılmadığına ve kemik yaşı testine neden başkasının alındığına dair bilgi vermedi.

Bozdağ, “Yargıya güvenelim, yargılama sonucunu bekleyelim. Yargılama sonucunda hak da adalet de yerini bulacaktır” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.