Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu: Yiğit Polislerimiz Operasyon için Emir Bekliyor

Tarikatlardaki çocukların istismarı kamuoyu ve siyaset gündeminde bardağı taşırdı. Adalet Bakanlığı’na yürüyen CHP’liler operasyon fişeğini yaktı.
Kılıçdaroğlu: Yiğit Polislerimiz Operasyon için Emir Bekliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızının istismarıyla ilgili tartışmalar doruğa ulaştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın söz konusu istismarı “son derece insani bir konu” olarak görmesi üzerine siyaset kanadında ipler koptu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP yöneticileri ve milletvekilleri sabah saatlerinde TBMM’den Adalet Bakanlığı’na yürüdü.

Bakanlık önünde gazetecilerin karşısına geçen CHP lideri, “Gerçekten çok öfkeliyim. Böyle bir haksızlığın böyle bir adaletsizliği kimsenin yaşamasını istemem. 6 yaşında bir çocuğa sistematik tecavüz edildi bu ülkede” diyerek iktidara seslendi.

Kamuoyunun gündeminde günlerdir konuşulan konunun Meclis’te gündeme geldiğinde, Aile Bakanı’nın yaptığı açıklamayı eleştirdi. Yanık’ın söz konusu iddiaları iki yıldır bildiklerini söylemesine öfkelenen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Aile Bakanı, ‘İki yıldır bu meseleyi biliyoruz’ diyor. İki gün değil, iki ay değil… İki yıldır! İki yıldır bu meseleyi biliyorsunuz da iki yıldır ne yaptınız Allah aşkına? Yüzünüze gözünüze dursun. Sistematik bir tecavüz var ve siz iki yıldır bunu biliyorsunuz, gıkınız bile çıkmıyor.”

GCM Yatırım Banner

“Polislerin Elini Kolunu Bağlamış Durumdalar”

Söz konusu istismarı ifşa eden gazeteci Timur Soykan’ın 3 Aralık tarihinde yazdığı haber sayesinde meselenin öğrenildiğine dikkat çeken CHP lideri, “Bereket versin gazeteciler var bu ülkede, haber yaptılar da bizler de duyduk” dedi.

Özellikle ülkede adaleti sağlayacak kurumun önüne geldiklerinin altını çizerek, “Adalet Bakanlığı sessizliğini koruyor, Aile Bakanlığı’nın ne yaptığını kimse bilmiyor. Bir de “fotoroman” var, polislerin elini kolunu bağlamış durumdalar” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya gönderme yapan Kılıçdaroğlu, polisin, savcının önünde kimlerin engel olduğunu, yıllardır süren bu istismara neden izin verildiğini sorgulayarak şöyle konuştu:

“Buradan bu evladımıza, bu kızımıza seslenmek isterim. 84 milyon insan seninle aynı acıyı paylaşıyor. Sağcısı, solcusu, inançlısı, inançsızı, doğulusu, batılısı kim olursa olsun bu haksızlık karşısında tahammül edemiyor, öfkeleniyor. Ben onların öfkesini dile getirmek için buradayım zaten. Bizler bu hep birlikte bu haksızlığa karşı mücadele etmek zorundayız.”

Twitter Kemal Kılıçdaroğlu
Kaynak: Twitter

“Yiğit Polislerimiz Operasyon için Emir Bekliyor”

Kılıçdaroğlu yaptığı basın açıklamasının ardından Twitter hesabı üzerinden de konuya ilişkin görüşlerini paylaştı.

Yargıya taşınan konunun arka planının da araştırılması gerektiğine ve tarikatlar için operasyonların yapılması gerektiğine dikkat çekti.

CHP lideri, “Bu devlet ayağa kalksın! Yiğit polislerimiz operasyon için emir bekliyor” dedi. Gerekli operasyonların yapılmamasının gerginliği tırmandıracağını savunarak şöyle konuştu:

“Kızımıza seslenmek istiyorum: Yanındayız, hepimiz senden yanayız. 84 milyon, genci, yaşlısı, inançlısı, inançsızı, dindarı, ateisti hepimiz senin yanındayız kızım. Başı açığı, kapalısı, tüm gençler seninledir kızım!”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın