Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BOTAŞ’tan İran Gazı Açıklaması: Yüzde 70 Azaldı!

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş.'den, İran'dan tedarik edilen doğal gaz ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Detaylar haberde...
BOTAŞ’tan İran Gazı Açıklaması: Yüzde 70 Azaldı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), resmi internet sitesinden İran’dan gelen gaz ile ilgili açıklama yaptı.

BOTAŞ, Gürbulak-Ağrı giriş noktasından sağlanan doğal gazın, İran İletim Şebekesinden kaynaklı bir arıza nedeniyle 01.01.2023 tarihinden itibaren yüzde 70 oranında eksik teslimat yapılacağını duyurdu.

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Arızanın kısa sürede giderilmesi için İranlı muhataplarımız nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş ve konu hassasiyetle takip edilmektedir. Kış döneminde bulunduğumuz bu dönemde, ülke genelindeki doğal gaz kullanımının olumsuz etkilenmemesi için gerekli tüm önlemler alınmış olup, ilave gaz ihtiyaçlarımız Doğal Gaz Depolama Tesislerimizden karşılanmaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bu gelişmelerin öncesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Dönmez, bir yıl içinde 50 senede üretilen gazı çıkaracaklarını söyledi. Herhangi bir aksilik çıkmadığı sürece Mart’ın sonuna kadar projenin tamamlanacağını ve Karadeniz gazının millete sunulacağını kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%