Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BOTAŞ Ocak Ayı Tarifesini Açıkladı: Zam Yapıldı mı?

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ, Ocak 2024 satış tarifesini paylaştı. Doğal gaza zam yapıldı mı? İşte detaylar...
BOTAŞ Ocak Ayı Tarifesini Açıkladı: Zam Yapıldı mı?
HABER GİRİŞ

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), aylık düzenli olarak yayımladığı doğal gaz toptan satış fiyat tarifesini paylaştı. Asgari ücretin açıklanmasından sonra yeni yılda birçok kaleme zam beklenirken BOTAŞ 2024 yılı Ocak ayı satış tarifesini açıkladı.

Buna göre Aralık ayında doğal gaz toptan satış fiyatında herhangi bir değişikliğe gitmeyen BOTAŞ, bu kararını yılın ilk ayında da sürdürdü.

Yapılan açıklamada doğal gaz toptan satış fiyatının piyasa koşulları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım-işletme giderlerindeki değişimin dikkate alınarak mümkün olan en makul seviyede belirlenmekte ve tüketicilere sunulmakta olduğu aktarıldı.

Kararda şu ifadeler yer aldı:

“Kuruluşumuz tarafından 01 Ocak 2024 tarihinden geçerli olan doğal gaz toptan satış fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.”

GCM Yatırım Banner

Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatının Türkiye’de uygulanmakta olduğu bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.