Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borusan Mannesmann TSKB’den 20 Milyon Dolarlık İşletme Kredisi Kullandı

Borusan Mannesmann, TSKB aracılığıyla 20 milyon dolarlık SKA odaklı işletme kredisi kullanırken, hisseleri düşüyor.
Borusan Mannesmann TSKB’den 20 Milyon Dolarlık İşletme Kredisi Kullandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borusan Mannesmann, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na (SKA) yönelik 20 milyon dolarlık işletme kredisi kullandı. Kredi, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) tarafından kullandırıldı.

Sera gazı azaltımı atık yönetimi ile kadın istihdamının artırılması yönünde belirlenen hedefler kapsamında Borusan Mannesmann’ın, Aralık 2020 ölçümlerine göre hedefleri bir yıl içinde gerçekleştirmesi durumunda kredi faiz indirimi alabileceği açıklandı.

Borusan Mannesmann, Aralık 2020 ölçümlerine göre bir yıl içinde sera gazı hedefinde %5, atık miktarında %8 azalma hedefliyor. Mavi ve beyaz yakalı kadın çalışan sayısında ise yaklaşık %30 artış hedefine sahip.

Bu haberin geldiği sıralarda Borusan Mannesmann hisseleri (BRSAN) yüzde 0,95 oranında ekside 23,02 liradan işlem görmeye başladı.
Borusan Mannesmann Hisseleri Yüzde 0,95 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemlerde 23,46 liraya kadar yükseldikten sonra yataya 23,15 – 23,45 aralığında dalgalandı. Günün kapanışını 23,26 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere düşüşle 23,02 liradan başladı. Açılışın ardından toparlanma gösteren hisseler yeniden 23,16 liraya kadar yükseldi.

Hisseler 23,0 – 23,1 lira aralığında dalgalanırken, aşağı yönde 22,82 ve 22,63 lirada bulunan destek noktaları izleniyor. Yukarı yönde ise 23,18 ve 23,35 lirada bulunan direnç noktaları takip ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %1,58 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %6,86 gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %47,53 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

SKA odaklı kredilendirme programı kapsamında yaratılan olumlu çevresel ve sosyal etki ile Borusan Mannesmann, SKA 5 (Toplumsal Cinsiyet Eşitliği), SKA 8 (İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme) ve SKA 9 (Sanayii yenilikçi ve altyapı) maddelerine doğrudan katkı sağlamış olacak. Bu kredi ile TSKB ise Birleşmiş Milletler SKA kapsamında, firmaların sosyal, ekonomik çevresel yatırımları desteklemeye devam ettiğini bir kere daha gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.