Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsaya Yeni Oyuncu! Aracı Kurum Halka Arz Fiyatını Beğendi

Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'nin halka arzına ilişkin kapsamlı bir analist raporunu KAP üzerinden paylaştı. İşte detaylar;
Borsaya Yeni Oyuncu! Aracı Kurum Halka Arz Fiyatını Beğendi
HABER GİRİŞ

Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bugün Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. (RGYAS) halka arzına ilişkin fiyat tespit analist raporunu paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan raporda, Rönesans Gayrimenkul ve sektörü hakkında kapsamlı bilgilere yer verildi.

Analistler, gayrimenkul yatırımları yapan bir şirket için en uygun değerleme yönteminin ‘Net Aktif Değer’ olduğunu belirterek bu yöntemin kullanılmasını uygun buldu.

Raporda, piyasa çarpanları değerlemesinde benzer şirketlerin portföy yapısına göre seçilmesi gerektiği vurgulandı. Piyasa Çarpanları ve Net Aktif Değer yöntemlerinin birlikte kullanılmasının makul olduğu düşünülerek bu yöntemlerin kullanımının net bir şekilde açıklandığı belirtildi.

Benzer şirketler grubundaki GYO’ların çarpanları dikkate alınırken belirli şirketlerin uç değer olarak kabul edilmemesi gerektiğine işaret edildi.

Raporda, benzer şirketlerin finansal tablolarının henüz yayınlamamış olması nedeniyle en güncel değerleme raporları ve finansal tabloların kullanılması gerektiği ifade ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Net Aktif Değer ve Piyasa Çarpanları yöntemlerinin eşit ağırlıklandırılarak nihai değer tespit edildiği kaydedildi.

Analistler, belirlenen halka arz fiyatının makul olduğunu ve yüzde 27,5 halka arz iskontosunun uygun olduğunu değerlendirdi. Rönesans Gayrimenkul A.Ş. için belirlenen 135,00 lira halka arz fiyatının makul olduğu kanaatine varıldı.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım, 4,5 milyar liralık halka arz büyüklüğüyle piyasaya sürülecek. Şirket halka arzı için 17-19 Nisan 2024 tarihleri arasında, hisse başına 135 TL fiyatla talep toplayacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın