Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsaya Muharrem İnce Dopingi! Günlük Artış Yüzde 7’ye Çıktı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesi borsada pozitif algılandı. Endeks yüzde 7 yükseldi.
Borsaya Muharrem İnce Dopingi! Günlük Artış Yüzde 7’ye Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul’da dalgalı seyir devam ederken neredeyse bütün beklentiler seçimle şekillendi. Bugün Konda’nın paylaştığı anket ile seçimin ilk turda biteceği beklentisi, bankacılık endeksinin başı çektiği bir yükselişi beraberinde getirmişti. Gün içinde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilme kararı piyasaları doğrudan etkiledi.

Borsada seçimin sonucuna yönelik anketlerin ortaya çıkmasının ve kazanacak adayın aşağı yukarı belli olmasının pozitif etki edeceği bekleniyordu. Muharrem İnce, birçok gerekçe öne sürerek adaylıktan çekildiğini açıkladı ve Borsa İstanbul BIST 100 endeksi yüzde 7 oranında yükseldi.

İnce, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin itibarını koruyamadığını, kendisine çamur atıldığını vurguladı. Özellikle saraydan para aldığına yönelik iddialara yanıt vererek “Saraydan para aldı çekilemez diyenlere bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum.” ifadelerini kullandı.

Konda’nın anketine göre Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı yüzde 49,3, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranı ise 43,7 seviyesinde. İki aday arasındaki belirgin fark piyasalardaki bazı soru işaretlerini kaldırdı ve pozitif etki yaratttı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu