Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Taze Halka Arzı Milyon Liralık İmzalarıyla Gündemde!

Yılın yeni halka arzlarından olan Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimle günün ikinci büyük satış sözleşmesini duyurdu. Detaylar haberde;
Borsanın Taze Halka Arzı Milyon Liralık İmzalarıyla Gündemde!
HABER GİRİŞ

2024 yılının yeni halka arzlarından biri olan Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimlerle dikkat çekiyor. Şirket, son bildiriminde yeni satış sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da ALVES koduyla işlem gören şirket, öğle saatlerinde duyurduğu 120 milyon 250 bin TL tutarındaki satış sözleşmesinin ardından, büyük çaplı bir diğer satış sözleşmesinin detaylarını yatırımcılarla paylaştı.

Üretim tesislerinde 8 mm elektrolitik bakır tel üretiminden başlayarak 3 kilovolta kadar olan tüm enerji kablolarını üreten şirketin açıklamasında, iki farklı zayıf akım kablo üreticisi ile 133 milyon 22 bin Türk lirası tutarında satış sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

Bu adım ile yeni kurulan çok telli üretim tesisinin faaliyete geçmesi sonucunda artan kapasiteye istinaden ince ve süper ince tel içeren bakır iletken ve izoleli iletken ürünlerin satışının hedeflendiği kaydedildi.

Bildirimin devamında, söz konusu yeni iş ilişkisinin ve atılan imzaların, faaliyetleri olumlu yönde etkileyeceğinden bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

22-23 Şubat 2024 tarihlerinde 19,45 TL tutardan talep toplama işlemleri gerçekleşen ve halka arz büyüklüğü 778 milyon TL olarak gerçekleşen şirketin 40.000.000 TL nominal değerli 40.000.000 adet payı halka arz edilmişti.

ALVES Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,36 düşüşle 9.645,01 puandan başlarken, yazım itibarıyla düşüşün derinleşmesi sonucunda 9.559 civarında seyrediyor. ALVES hisseleri ise sözleşme haberlerinin desteğiyle endeksle ters yönde hareket sergiliyor.

Şirket hisselerinin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 1,5‘lik yükselişle 61,8 TL seviyesine çıkış göstermiş durumda.

ALVES Fiyatı Gün İçinde Yükseliş Eğilimli
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Alves Kablo hisseleri, haftalık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 4,3 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın