Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Enerji Devinden Venezuela Pazarında Önemli Adım!

Enerji sektöründe ODAŞ grubu bünyesinde faaliyet gösteren Çan2 Termik A.Ş., KAP'a hisse satın alma sözleşmesi bildiriminde bulundu. Detaylar haberde;
Borsanın Enerji Devinden Venezuela Pazarında Önemli Adım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2013 yılından bu yana enerji sektöründe ODAŞ grubu bünyesinde faaliyet göstermekte olan Çan2 Termik A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) hisse satın alma sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da CANTE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde Venezuela’da sektörde önemli tecrübeleri olan bir petrol çıkarma şirketinin yüzde 65 hissesinin bünyeye katıldığı belirtildi.

Açklamada, Venezuela’da kurulu Denarius Pumping Services de Venezuela C.A.’nın yüzde 100 oranında pay sahibi olduğu ABD’nin Florida eyaletinde kurulu Denarius Pumping Services LLC’nin yüzde 65’ine tekabül eden hisselerin toplam 5,2 milyon dolar bedel karşılığında satın alınmasına yönelik hisse satın alma sözleşmesinin imzalandığı ifade edildi.

Söz konusu hamlenin, Venezuela’da odaklanılan petrol alanındaki ilgili çalışmalar kapsamında gerçekleştirildiği belirtildi.

İlgili şirketin Venezuela’da halihazırda mevcut faaliyetlerine devam etmekte olup aynı zamanda OFAC lisansınsa sahip olduğu bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Yapılan satın alma ve ilgili faaliyetlerin konsolide bilançoya etkisinin ikinci çeyrek itibariyle görülmesinin beklendiğine de değinildi.

Çan2 Termik A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu geçen ayın sonlarında duyurmuş ve yıl genelinde toplam 446.760.950 TL net kar açıklamıştı. 2022 yılı ilk 12 aylık dönemde 2.607.990.010 TL kar eden şirketin net karı, önceki 12 aylık döneme göre yüzde 83 azalmıştı.

CANTE Hisselerinde Güncel Durum

Yıllık zirvesi 20.24 TL olan CANTE hisseleri, güncel olarak 18,47 TL seviyesinde işlem görüyor.

CANTE Hisseleri Yatay Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Çan2 Termik hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 3, yüzde 8,5 ve yüzde 5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.