Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Enerji Devinden Milyar Liralık Sözleşme Duyurusu Geldi

Borsa İstanbul'da CWENE koduyla işlem görmekte olan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş.'den büyük çaplı sözleşmelerin duyurusu geldi. Detaylar haberde;
Borsanın Enerji Devinden Milyar Liralık Sözleşme Duyurusu Geldi
HABER GİRİŞ

Fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firması CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE), büyük çaplı yeni iş ilişkilerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bildirmeye devam ediyor.

CWENE’den Milyarlık Dev Sözleşmeler

Şirket tarafından bugün gerçekleştirilen KAP bildiriminde satış noktaları ile 2024 yılı alımlarına ilişkin sözleşme imzalanması hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Bildirimde, şirket ile Türkiye genelindeki satış noktaları arasında gerçekleştirilen müzakereler çerçevesinde 2024 yılı faaliyet dönemi boyunca ürün alımına ilişkin olarak toplam 19 satış noktası ile ürün satışına ilişkin ürün satışı çerçeve sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Bu sözleşmelerin toplam tutarının 1.172.600.000,00 TL olduğu bilgisi verildi.

Ürün satışlarına ilişkin ödeme ve teslim gibi özel koşullar ve şartların her bir alım kısmı için ayrıca kararlaştırılacağı, sözleşmenin şirketin ürün portföyünde satış noktalarına satışa sunduğu tüm ürünleri kapsamakta olduğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, ayrıca ürünlerin kısımlar halinde 2024 yılı sonuna kadar tesliminin planlandığı kaydedildi.

Yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisi olarak “2023 yılının ilk 9 aylık hasılatına oranla yüzde 18 olumlu etki” ibaresi kullanıldı.

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu Kasım ayının başlarında KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin yılın ilk dokuz aylık süreci için açıkladığı net karı, önceki dokuz aylık döneme kıyasla yüzde 44 artış göstermişti.

CWENE Hisseleri Ne Durumda?

CWENE hisseleri, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,6’lık yükselişle 293,7 TL‘den kapattı.

CWENE Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalıkta yüzde 1,4, aylıkta ise yüzde 6,4 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın