Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsanın Elektronik Devinden Söylentilere İlişkin Açıklama!

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., rekabet hukuku kaynaklı tazminat davasına ilişkin çıkan haber ve söylentiler hakkında açıklamada bulundu. Detaylar,
Borsanın Elektronik Devinden Söylentilere İlişkin Açıklama!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bağlı ortaklıklarıyla birlikte tüketici elektroniği ve beyaz eşya alanlarında üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetler dahil olmak üzere üretim ve ticari faaliyetler yürüten Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den son günlerde çıkan haber ve söylentiler hakkında açıklama geldi.

Borsa İstanbul’da VESTL koduyla işlem gören şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde rekabet hukuku kaynaklı tazminat davasına dair bilgiler verildi.

Bir kısım mecralarda çıkan haberlere istinaden açıklama yapılmasında yarar görüldüğüne dikkat çekildi.

Açıklamada, şirketin, yüzde 100 bağlı ortaklık Vestel Ticaret A.Ş.’nin ve Vestel’in ilgili yurt dışı iştiraklerinin davacı sıfatıyla; Samsung, LG grubu şirketleri, Technicolr S.A., TTD International S.A.S ve TDP SP. Z.O.O. şirketlerinin ise davalı sıfatıyla taraf olduğu, Hollanda’da görülen rekabet hukuku kaynaklı toplam 2.053.200.000 euro tutarlı tazminat davasında, davanın kısmen kabulüne, kısmen reddine karar verildiği bilgisi verildi.

Karar uyarınca, davada iki davalının (TTD International S.A.S ve TDP SP. Z.O.O.) 684.400.000 euro tutarında tazminat ödemesine hükmedildiği, diğer davalılar yönünden ise davanın reddedildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Hollanda ilk derece mahkemesinin kararı ve kararda belirtilen tutarların henüz kesinleşmemiş olup, dava taraflarının karara itiraz haklarının mevcut olduğundan bahsedildi.

Kararın aleyhe hükmedilen kısmıyla ilgili itiraz hakkının şirket tarafından yasal süresi içerisinde kullanılacağı da kaydedildi.

Son dönemde yüksek işlem hacmi ile dikkat çeken şirket, geçen hafta yaptığı KAP bildiriminde, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Türk Metal Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandığını duyurmuştu.

VSTL Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,28 değer kazancıyla haftanın ilk işlem gününü tüm zamanların en yüksek günlük kapanışına işaret eden 8.776,70 puandan tamamlarken VSTL hisseleri endeksle ters yönde hareket ederek yatırımcısını üzdü.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 2,1‘lik geri çekilmeyle 65,75 TL seviyesine indi.

VESTL Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı.
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 30, yüzde 43,3 ve yüzde 10,7 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın