Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Savunma Sanayi Şirketi Dev Sözleşmeyi İmzaladı

Savunma sanayi şirketi Aselsan, milyarlık sözleşme ve sözleşme değişikliği anlaşması hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Borsadaki Savunma Sanayi Şirketi Dev Sözleşmeyi İmzaladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk savunma ve sanayiinin başını çeken şirketlerden biri olan Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile hava savunma sistemleri kapsamında anlaşma imzaladığını açıkladı.

Aselsan tarafından yapılan açıklamada 428.538.878,16 euro ve 4.884.244.675,07 TL tutarında sözleşme ve sözleşme değişikliği imzaladığını duyurdu.

Söz konusu anlaşanın şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği belirtildi. 33 yıl önce halka arz olan şirketin borsada işlem gören (ASELS) hisseleri milyarlık anlaşmaya olumlu tepki verdi.

Aselsan Canlı Grafik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Açıklama öncesinde 47,06 TL’den işlem gören hisseler, sonrasında 48,50 TL’ye kadar yükseldi. Saat 17,34 itibarıyla 48.54 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Hisseler haftalık bazda yüzde 2,69, aylık bazda 16,58, yıllık bazda yüzde 70,82 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.