Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Metal Şirketinin Kredi Notu Verildi!

JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş, BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin kredi notunu verdi. İşte şirketin hisselerinin son durumu...
Borsadaki Metal Şirketinin Kredi Notu Verildi!
HABER GİRİŞ

Metal sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş tarafından verilen kredi notunu sabah saatlerinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı.

Buna göre paylaşılan raporda şirketin, sürdürülebilir satış hacmiyle desteklenen yüksek düzeyde ihracat odaklı satışları ve yeterli seviyedeki kârlılık marjları olduğu not edildi.

Ayrıca şirketin yeni yatırımlarının devam ettiği önümüzdeki dönemlerde karlılıkta iyileşme beklentisinin olduğu bildirildi.

Şirketin güçlü faaliyet geçmişi ve sektördeki sağlam deneyimi, incelenen dönemlerde gözlemlenen yetersiz karşılama göstergeleri olduğu aktarıldı.

Bunun yanında kâr marjlarının hammadde fiyatlarındaki dalgalanmalara olan duyarlılığı ve dış finansman ihtiyaçlarını artıran dalgalı nakit akış metrikleri kapsamında notun verildiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Bu hususlar bağlamında şirketin notu şu şekilde oldu:

BMS Metal Kredi Notu
Kaynak: KAP

Haftaya kötü bir başlangıç yapan şirketin hisseleri (BMSTL), dün kapanışı 31,10 TL’den yaptı. Hisseler dün en yüksek 31,30 TL’yi gördü.

Hisselerin yıllık performansına bakıldığında geçen yıl en yüksek 33,5 TL’ye yükseldiği görüldü. Ayrıca yılı 28,48 TL’den yaptı. BMSTL hisseleri aylık yüzde 15,72, haftalık yüzde 8,26 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.