Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Gıda Devi için Hedef Fiyat 154 TL’ye Yükseldi

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş.'nin bilanço sonrası Deniz Yatırım'dan hedef fiyat açıklaması geldi. AL önerisini sürdürdü. Detaylar haberde...
Borsadaki Gıda Devi için Hedef Fiyat 154 TL’ye Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gıda sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., geçen haftalarda bilançosunu açıklamıştı. Şirket yılın üçüncü çeyreğinde 1,456 milyon liralık net kâr açıkladı. Bilanço sonrası kurumlar değerlendirme yaparak hedef fiyatlarını açıkladı. Deniz Yatırım’dan da bugün değerlendirme geldi.

Deniz Yatırım, raporunda şu hatırlatmayı yaptı:

“Üçüncü çeyrek finansallarının ardından değerlememizin operasyonel karlılığı ve yeni makro tahminlerimizdeki değişiklikleri içermediğini ve daha sonrasında buna ilişkin kapsamlı bir not paylaşacağımızı belirtmiştik.”

Şirketin bilançosu hakkında değerlendirmede bulunan Deniz Yatırım, karlılık artısında satın alımlarının önemli rol oynadığını bildirdi. Şirketin, yerel üretici ve bölgesel üretim merkezleri olarak hareket edebilme kabiliyeti adına önemli satın almalar yaptığı aktarıldı.

Ülker’in pazar payı ve marka bilinirliği, FAVÖK marjındaki iyileşme, coğrafi yaygınlığı ve dinamik fiyatlama stratejisi gerekçeleri ile temel olarak beğenildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bu kapsamda Deniz Yatırım’ın raporunda şu ifadeler yer aldı:

“Bu doğrultuda üçüncü çeyrek rakamlarının ardından açıklanan beklentilerdeki yukarı yönlü revizyonu ve makro tahminlerimizdeki değişiklikleri modelimize yansıtmamız neticesinde Ülker Bisküvi için 12-aylık hedef fiyatımızı 103,30 TL’den 154,50 TL’ye yükseltiyor, önerimizi ise AL olarak sürdürüyoruz.”

Şirketin borsada işlem gören (ULKER) hisseleri yatırımcıya haftalık bazda yüzde 13,48, aylık bazda yüzde 11,88, yıllık bazda yüzde 218,5 değer kazandırdı.

Şirketin hisseleri yazım sırasında 90,9 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın