Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsadaki Bu Şirketin Milyonluk Yatırım Teşvik Belgesi Onaylandı

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi Ve Ticaret A.Ş, KAP üzerinden milyonluk yatırım teşvik belgesinin onaylandığını duyurdu. Detaylar haberde...
Borsadaki Bu Şirketin Milyonluk Yatırım Teşvik Belgesi Onaylandı

10 yıllık borsa tarihi olan Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi Ve Ticaret A.Ş, yatırımlarını ve anlaşmalarını tüm hızıyla açıklamaya devam ediyor.

Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni yatırımı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Ağustos ayında duyurusunu yaptığı yatırımı hatırlattı.

Say Yenilenebilir Enerji, açıklamasında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan başvurunun olumlu karşılandığını ve 228.00.000 tutarındaki yatırım teşvik belgesi aldığını açıkladı.

Söz konusu belge kapsamında sigorta primi işveren hissesi, vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası teşvik destekleri alındığı aktarıldı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ayrıca daha önce T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan alınmış olan 25.04.2021 tarihli ve 523077 sayılı belge içinde kapama başvurusu yapılmıştır. Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.”

Şirketin hisseleri (SAYAS) yatırımcısına yıllık bazda yüzde 244.8 kazandırdı. Haftalık bazda ise yüzde 9,4 kaybettirdi. Yıllık bazda yüzde 244.8 kazandırdı. Haftalık bazda ise yüzde 9,4 kaybettirdi. Hisseler bir yıllık en yüksek 144.2 TL değerine hala çok uzak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu