Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GESAN, BOBET ve SAYAS’tan Güncel Haberler

BIST şirketlerinden Boğaziçi Beton, Girişim Elektrik ve SAY Yenilenebilir Enerji cirolarını olumlu etkileyecek gelişmeleri duyurdu.
GESAN, BOBET ve SAYAS’tan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. yeni iş ilişkisini Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yatırımcılarına duyurdu. Akyapı İnşaat Taah.San. ve Tic. A.Ş. ile İstanbul- Arnavutköy ilçesinde Hadımköy’de yer alan Ticarethane Hadımköy projesi kapsamında yapılacak olan işyeri inşaatı için hazır beton tedarik sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

Tutarda değişiklik olabileceğine dikkat çekilirken proje kapsamında 350 milyon TL’lik hazır beton üretim, tedarik ve nakliye işi olacağı açıklandı.

Şirketin BOBET kodlu hisseleri, saat 14.20 itibarıyla yüzde 3 artışla 31,02 liradan işlem görüyor.  Haftalık bazda yüzde 2’ye yakın değer kaybeden hisseler, aylık bazda yüzde 18, yıllık yüzde 426 getiri sundu.

SAY Yenilenebilir Enerji’den Yatırım Kararı

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında yeni bir yatırım kararı aldı. Toplantıda rüzgar enerjisi sektöründe Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni iş ilişkilerinin kurulmasıyla birlikte mevcut kapasitenin artırılmasının gerekli olduğu kararına varıldı.

Açıklamada, “Şirketimize bitişik ilişkili tarafımıza ait 13.833,85 m2’lik arsanın satın alma opsiyonuyla kiralanıp, üstüne yaklaşık 10.000 m2’lik fabrika ve yeni makine-ekipman yatırımlarının yapılmasına karar verilmiştir.” İfadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Yatırımların toplam maliyetinin yaklaşık 280.000.000 TL olduğu belirtilirken, 2024 yılı ilk çeyrek sonuna kadar tamamlanmasının planlandığı söylendi.

Bu yatırımlarla birlikte şirketin üretim kapasitesinin yüzde 200’e yakın artması hedefleniyor.

Şirketin SAYAS kodlu hisseleri yüzde 9,54 artışla 81,45 liradan işlem görürken gün içinde 81,8 ile zirveyi gördü.

Girişim Elektrik’ten Yeni İş Anlaşması

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. toplam bedeli vergiler hariç 2.400.000 Euro olan iş anlaşması yaptı.

Söz konusu anlaşma Antalya TAV  Sera Adi Ortaklığı ile Antalya Havalimanı Gelişim Projesi Terminal 2 Binası Güneş Enerjisi Santrali İşlerini kapsıyor.

GESAN hisseleri yüzde 2 artışla 95,05 liradan işlem görmekte. Yatırımcıların en çok tercih ettiği hisselerden olan GESAN son bir haftada yüzde 8 değer kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.